top of page

Antonio Conte Bir Süre Kenarda OlamayacakTottenham, menajer Antonio Conte’nin safra kesesini aldırmak için ameliyat olacağını açıkladı.


Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:


“Antonio Conte yakın zamanda şiddetli karın ağrısıyla sebebiyle rahatsızlandı. Kolesistit teşhisi konulduktan sonra bugün safra kesesini aldırmak için ameliyat olacak ve bir süre tedavi gördükten sonra geri dönecek. Kulüpteki herkes kendisine geçmiş olsun diliyor.”


Spurs, pazar günü Premier League maçında, evinde Manchester City’yi konuk edecek ve önümüzdeki hafta sonu Leicester City deplasmanına gidecek. Sonrasında ise Tottenham, Şampiyonlar Ligi maçında İtalya’da Milan ile karşılaşacak.


Ancak Tottenham, Conte’nin yaklaşan maçlarda takımın başında olup olmayacağı ile ilgili bir duyuru yapmayınca ameliyat sonrasında takımı kimin çalıştıracağı sorusu gündeme geldi.


Conte’nin yerini alacak isim; yardımcısı Christian Stellini gibi görünüyor. İtalyan antrenör, ilk olarak 2011/12 sezonunda Juventus’ta Conte ile çalışmaya başladı ancak İtalyan Futbol Federasyonu, şike iddiaları nedeniyle sezon sonunda görevini yarım yıl süreyle askıya almıştı.


Stellini, Genoa’nın alt yapı takımında çalışmaya başlayarak 2015 yılında antrenörlüğe geri döndü. 2017’de Serie C ekibi Alessandria onu teknik direktörlüğe getirdi fakat alınan kötü sonuçlar nedeniyle görev süresi 6 aydan kısa sürdü.


Daha sonra 2019/20 sezonu başlangıcında Inter’de Conte’nin yardımcılığına geri döndü.


Daha öncesinde Jose Mourinho görevden ayrıldığında takımı geçici süre ile Ryan Mason yönetmişti. Mason, Manchester City’ye karşı oynanan İngiltere Lig Kupası finali de dahil olmak üzere yedi maçta kenarda görev aldı.


Tottenham şu anda Premier Lig’de 36 puanla beşinci sırada ve maç fazlasıyla dördüncü sıradaki Manchester United’ın üç puan gerisinde yer alıyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page