top of page

Antonio Conte’den Çok Sert AçıklamalarTottenham Teknik Direktörü Antonio Conte, dün Southampton'la 3-3 berabere kalan oyuncularının zihniyetini sorguladı.


Antonio Conte, takımının Southampton karşısında 3-1 öndeyken beraberliğe yakalanmasının ardından oyuncuları ve kulübü çok sert şekilde eleştirdi.


Conte'nin ekibi, maçın bitmesine 16 dakika kala 3-1 öne geçti. Ancak James Ward-Prowse'un uzatmalarda penaltıdan attığı golle Premier League sonuncusuyla 3-3 berabere kaldı.


Maçtan sonra Conte, "Biz bir takım değiliz. Sahadaki 11 oyuncuyuz. Bencil oyuncular görüyorum. Birbirine yardım etmek istemeyen, yüreğini ortaya koymayan oyuncular. Şimdiye kadar durumu saklamaya çalıştım ama artık yeter." dedi.


Kamuoyunun sürekli olarak takımın kayıplarına bahaneler ürettiğini savunan İtalyan teknik direktör, "Oyuncular için hala bahaneler buluyorsunuz... Bahaneler ve yine bahaneler... Sadece bunu yapıyorsunuz. Devam edin, hadi onları koruyun." diyerek tepkisini dile getirdi.


Tottenham Teknik Direktörü Antonio Conte, sözlerinin geri kalan bölümünde kulübün zihniyetini de eleştirdi:


"Buraya alışmışlar! Baskı ve stres altında oynamak istemiyorlar. Tottenham'ın hikayesi bu! 20 yıldır hiçbir şey kazanamadılar. Neden?"


Tottenham, aldığı bu beraberlikle üçüncü sıraya yükselme şansını kaçırdı. Londra ekibi, Newcastle United’ın 2 maç önünde olmasına karşın rakibinin yalnızca 2 puan önünde bulunuyor.


Conte, "Şimdi önümüzde 10 maç var ve birileri bu tavırla, bu ruhla neyin yedincisi, sekizincisi olmak için savaşabileceğimizi düşünüyor? Ben bunun için savaşmaya alışkın değilim. Bu herkesin sorumluluğu." dedi.


"Taraftarımızın bizimle gurur duyması için oynuyoruz. Arzunuz olmalı, gözünüzde ateş olmalı. Buna sahip değilseniz, FA Cup'a çıkamazsınız. Burada uzun zamandır buna alışılmış.”


"Transfer dönemindeki hamleler kulübün ve teknik direktörün sorumluluğunda. Peki oyuncular, oyuncular nerede? Sadece kendi adına oynayan 11 oyuncu görüyorum."

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page