top of page

Arsenal Gabriel Martinelli’nin Sözleşmesini UzattıArsenal, 21 yaşındaki Brezilyalı kanadı Gabriel Martinelli’nin sözleşmesini Haziran 2027’ye kadar uzattığını açıkladı.


Ayrıca Arsenal’in yeni kontratta bir yıl daha uzatma opsiyonu bulunuyor.


Martinelli’nin Arsenal ile sözleşmesi sezon sonunda bitiyordu ancak kulüp kadronun en önemli parçalarından birini kaybetmek istemedi.


Arsenal Sportif Direktörü Eduardo César Gaspar, Martinelli’nin yeni sözleşme imzalamasından dolayı duyduğu mutluluğu şu cümlelerle açıkladı:


"Kadromuzun temelleri genç yetenekler üzerine inşa edilmeye devam ediyor. Bu yüzden Gabi'nin yeni bir sözleşme imzalaması harika. Gabi henüz 21 yaşında büyük bir yeteneğe ve kişiliğe sahip bir oyuncu.”


Teknik Direktör Mikel Arteta ise bu sezon 27 maçta görev verdiği kanat oyuncusu için;


"Gabi'nin yeni bir uzun vadeli sözleşme imzalamasından memnunuz. Taraftarlarımız, formasını her giydiğinde onun kalitesini ve enerjisini görüyor. Sıkı çalışması ve pozitif enerjisi ile antrenmanlarda her gün aynı.”


"Gabi hala çok genç, bu yüzden onun yapacağı daha çok şey olduğunu biliyoruz ve bu yolculukta birlikte olacak olmamız harika.” ifadelerini kullandı.


Gabriel Martinelli bu sezon 27 maçta görev yaptı ve takımına 7 gol 3 asistlik katkı sağladı.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page