top of page

Arsenal ve Liverpool Transfer YarışındaArsenal ve Liverpool, Gabriel Veiga için karşı karşıya geldi. İspanyol oyuncu Jude Bellingham ile kıyaslanıyor.


Liverpool'un, takımdaki orta sahaların kötü bir sınav verdiği sezonun ardından Jude Bellingham’ı transfer listesinin tepesine koyduğu söyleniyor. Kırmızılar’ın kadrosunda bu sezon sözleşmesinin sonuna gelen birçok oyuncunun olması özellikle orta sahada büyük değişiklikler olacağı şeklinde yorumlanıyor.


Arsenal ise her ne kadar Bellingham için hamle yapması beklenmese de orta sahaya takviye yapmayı düşünüyor. Topçular’ın şu anda orta sahadaki ilk tercihleri 8 numara pozisyonundaki Martin Odegaard ve Granit Xhaka. Kadroda bu oyuncuların alternatifi olarak ise Fabio Vieira var.


İspanyol AS gazetesi, Liverpool'un Celta Vigo yıldızı Gabri Veiga için girişimde bulunduğunu bildirdi. 20 yaşındaki oyuncu, bu sezon box-to-box oyun stiliyle La Liga'da çıkış yaptı. Veiga’nın orta sahadan attığı 9 gol onu, Avrupa'daki 5 büyük ligdeki tüm orta sahalar içinde ilk sıraya taşıdı.


Kırmızılar’ın, Bellingham için ödemeleri gereken 9 basamaklı bonservis bedelinin çok daha altına Veiga’yı kadrolarına katmaya istekli oldukları söyleniyor. Oyuncunun 40 milyon €’luk serbest kalma bedeli bulunuyor.


Başka bir İspanyol medya kuruluşu olan Mundo Deportivo’ya göre ise Veiga, bu yaz vatandaşı Mikel Arteta’nın takımına gitmeyi tercih ediyor.


Veiga gelişimini hala sürdürüyorken Arsenal’e katılması onun ilerleyişini destekleyebilir ve ona biraz daha düzenli oynayarak Arteta tarafından şekillendirilme fırsatı verebilir. Üstelik Topçular, şu anda UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma konusunda ise kendilerinden emin gözüküyorlar.


Veiga’ya, Transfermarkt tarafından 30 milyon € değer biçiliyor.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page