top of page

Barcelona Messi’yi Geri İstiyorFutbol tarihinin en büyük oyuncularından biri olarak kabul edilen Lionel Messi, 2021’de gözyaşları içinde tamamladığı basın toplantısının ardından Barcelona’dan ayrılmıştı.

2000 yılında henüz 13 yaşındayken girdiği Barcelona kulübünde 21 sene geçiren Arjantinli yıldız, sadece kulüp tarihinin değil futbol tarihinin de birçok önemli rekorunu kırmıştı.

Hali hazırda tarihte en çok (7) Ballon d’Or ödülü kazanan oyuncu olan Lionel Messi, kariyerine Paris Saint Germain’de devam ediyor.

Buna karşın Barcelona ile Lionel Messi arasındaki bağların hala kopmadığı anlaşılıyor. Barcelona Başkanı Joan Laporta’nın geçtiğimiz günlerde basına yansıyan sözleri de bu bağın gücünü kanıtlıyor.


Laporta Büyük Hayalini Açıkladı


Joan Laporta yaptığı açıklamayla Lionel Messi’nin önümüzdeki dönemde Barcelona’ya dönebileceğini belirtti.

Barcelona Başkanı: “Messi her şey demektir. O tarihimizde sadece Johan Cruyff ile karşılaştırılabilir. Messi bir gün buradan ayrılacaktı ve biz kulüp adına karar verdik. Ancak onun buradaki hikayesinin bittiğine inanmıyorum. O sayfa hala açık ve kapanmadığından emin olmak da bizim sorumluluğumuzda. Ben Barcelona Başkanı olarak Messi’ye borçlu hissediyorum.” ifadeleriyle kulübün Messi’yi geri döndürmek için girişimde bulunacağından bahsetti.

Laporta ayrıca Messi’nin kariyerini, Barcelona’da oynarken her stadyumda alkışlanarak bitirmesini istediğini de belirtti.

Hatırlanacağı üzere Barcelona, 2021 yılında Lionel Messi’yi serbest bırakırken resmi kanallarından, Arjantinli oyuncunun yeni sözleşmesinin La Liga’nın mali ve yapısal düzenlemeleri sebebiyle imzalanamadığını açıklamıştı.


Messi PSG’de Standartlarının Gerisinde Kaldı


Lionel Messi’nin Paris Saint Germain’e transfer olması, 2021/2022 yaz transfer döneminin en büyük anlaşmasıydı.

Arjantinli oyuncunun Paris’te Neymar ve Mbappe ile birlikte tarihin en tehlikeli hücum üçlülerinden birini oluşturması bekleniyordu. Buna karşın bu 3’lü, PSG’nin son yıllardaki temel hedefi olarak gördüğü UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kulübü başarıya ulaştıramadı.

Fransız temsilcisi, Neymar – Messi – Mbappe ile birlikte mücadele ettiği UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Son 16 turunda Real Madrid’e elendi.

Paris Saint Germain ile tüm kulvarlarda 34 maça çıkan Messi, bu maçlarda 11 gol 15 asist kaydedip çift haneli sayılara ulaşsa da bunlar, Arjantinli oyuncunun kariyer standartlarının altında kalmasına neden oldu.

Öyle ki Messi, 2007/2008 sezonundan beri oynadığı her sezonda en az 30 golün altına imza atmış ve hatta 2011/2012 sezonunda 60 maçta 73 gol 32 asist istatistiklerini tutturmuştu.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde Arjantinli oyuncunun Barcelona’ya geri dönüşünün ihtimal dahilinde olduğu ve transferin, 2023/2024 yaz transfer döneminde gerçekleşebileceği belirtiliyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page