top of page

Birmingham City Women Takımı Zor Günler Geçiriyor


Barclays Kadınlar Süper Ligi'nde 1 puanla 11. sırada yer alan Birmingham City Women, son yedi ayda üçüncü teknik direktörünü arıyor. Takımın sorunları bununla da sınırlı kalmıyor.


Haziran ayında üç yıllık sözleşmeye imza atan Scott Booth, ligde oynanan yedi maç sonunda görevinden alındı ve yerine hala bir isim açıklanmadı. Oyuncular ise kaptanlar aracılığıyla hala sorunların çözülmediğini yönetime dile getiriyorlar.


Kadın takımına düzenli antrenman yapabileceği bir tesisin verilmediğinden ve alt yaş gruplarının antrenman takvimine göre kendilerinin antrenman sahası bulmalarından dolayı yeterli hazırlık süreci geçiremeyen takım, kalıcı bir çözüm bekliyor. Ayrıca tesisleri kullanım şansı doğduğunda ise bu yalnızca günün ilerleyen saatlerinde kadın takımına ayrılıyor.


Ayrıca teknik direktör Booth'un görevden alınması da oyuncu grubu arasında şaşkınlıkla karşılandı. Glasgow City ile altı sezonda bir lig şampiyonluğu ve iki İskoç kupası kazandırdıktan sonra Birmingham City Women'in başına geçen Booth, yurt dışından birçok oyuncuyu izlemeye aldıktan sonra ise kulübün oyuncular için vize ücreti ödemek istememesi üzerine farklı alternatiflere yöneldiği konuşuluyordu.


2017 yılında FA Cup'ta final oynayan Birmingham City Women, ligin en düşük transfer bütçesine sahip kulübü konumunda ve tansfer dönemi için henüz bir hazırlık yapılmadı.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page