top of page

Cesc Fabregas, Arsene Wenger’e MinnettarCesc Fabregas, Kuzey Londra’da Katalonya’da sahip olduğundan daha iyi fırsatlar bulacağını düşündüğü için La Masia’dan ayrılarak 16 yaşındayken Arsenal akademisine geçmişti.


Arsenal’daki ilk ayında, Arsene Wenger, Rotherham ile oynanan Lig Kupası mücadelesinde Fabregas’ı Topçular ile ilk resmi maçına çıkarmıştı. Bu hamle çok çabuk meyvesini verdi ve Cesc Fabregas Arsenal’ın gelmiş geçmiş en genç A takım oyuncularından biri oldu. İspanyol futbolcu bu konuda efsane menajere çok şey borçlu.


FourFourTwo’ya özel açıklamalar yapan Fabregas, Wenger’in kariyeri üzerindeki önemini ve başka bir yerde bulamayacağı fırsatlara onun sayesinde ulaştığını anlattı.


İspanyol futbolcu, “Arsene Wenger kariyerimdeki en önemli menajerdi. Çünkü bana herkesin ihtiyaç duyduğu şansı verdi. Beni henüz 16 yaşındayken sahaya sürdü, beni daha iyi bir oyuncu ve daha iyi bir insan yaptı. Onu her zaman hayatımda ikinci bir baba olarak göreceğim.” dedi.


Arsenal efsanesi, geldiği noktayı tamamen Wenger’e borçlu olduğunu da söyledi. Fabregas, “Wenger çok özel bir adam. O olmadan şu an bu noktada olabilir miydim bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.


Henüz çok genç bir oyuncuyken Arsenal kapısından içeri giren Fabregas, olağanüstü futboluyla beraber Arsenal’da sekiz yıl geçirdi. Ancak, 2011 yazında Barselona’dan çağrıldığında, bu onun kaçıramayacağı bir fırsattı.


Şu an 35 yaşında olan Fabregas, Serie B ekiplerinden Como takımında oynuyor. İspanyol orta saha Como öncesinde, dört sezon boyunca Ligue 1 ekibi Monaco forması giymişti.


Yıldız futbolcu, Fransa ekibi ile ilgili düşüncelerini ise şu sözlerle paylaştı:


“Monaco çok özel, özel bir kulüp, farklı bir proje. Pek çok genç oyuncuları var ancak oyun tarzından çok rakamlara odaklanıyorlar. Benim futbol tarzım rakamlardan daha fazlası ancak orada sadece bir rakam olduğumu gördüm. Ardından geçen yıl çok fazla sakatlık geçirdim. Benim için zordu.”

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page