top of page

Chelsea, Aubameyang’ı Liste Dışı BıraktıChelsea; Joao Felix, MykhailoMudryk ve rekor bedelle takıma katılan Enzo Fernandez’i sezonun geri kalanında Şampiyonlar Ligi kadrosuna dahil etti ve Pierre-Emerick Aubameyang’ın da dahil olduğu 5 oyuncu listede yer almadı.


Chelsea, cuma günü öğleden sonra Pierre-Emerick Aubameyang ve ocak ayında takıma katılan Benoit Badiashile, Noni Madueke, David Datro Fofana ve Andrey Santos'un 25 kişilik Şampiyonlar Ligi kadrosunda yer almadığını doğruladı.


Bu hamlenin sonucunda, Joao Felix, Mykhailo Mudryk ve Enzo Fernandez, Chelsea’nin Şampiyonlar Ligi arenasında yoluna devam etmesi halinde turnuvada forma giyebilecek.


Graham Potter’ın sezonun ikinci yarısında Avrupa listesine yeni transferleri ekleyebilmek için yalnızca üç kontenjanı vardı, takıma yeni gelen yedi oyuncunun olduğu düşünüldüğünde kendisi için zor bir karardı. Malo Gusto, sezonun geri kalanı için geldiği takım olan Olimpik Lyon’a kiralandı.


Şampiyonlar Ligi kurallarının 46.01. maddesindeki kural şöyle diyor: “Son 16 turu itibariyle, bir kulüp mevcut turnuvanın kalan maçları için kadro listesine en fazla üç yeni oyuncu kaydedebilir.”


Kadroya yapılan eklemelerde yeri hiç kuşkusuz kesin olan iki oyuncu vardı: Mudryk ve Fernandez. Bonuslar hariç Chelsea’ye toplamda 180 milyon €’ya mal olan oyuncular listeye dahil olanların en üst sırasında yer aldılar.


Listenin dışında kalan Pierre-Emerick Aubameyang, Şampiyonlar Ligi’ndeki altı grup maçında da yer almasına rağmen, Potter ona kadroda yer vermedi. Takımın tecrübesiz transferleri Noni Madueke, David Datro Fofana ve Andrey Santos da kadroya dahil edilmedi.


Eğer Jorginho Arsenal’a gitmeseydi, Potter’ın vermesi gereken karar çok daha zor olacaktı. Kiralık olarak PSG’ye gitmesi beklenen ama son anda transferi gerçekleşmeyen Hakim Ziyech ise kadroda yer alıyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page