top of page

Chelsea Ugarte’nin PeşindeMauricio Pochettino, 1 Temmuz 2023'de Chelsea'nin yeni teknik direktörü olarak görevi devralacak. Buna karşın Arjantinli teknik direktörün, 2023/24 sezonu öncesinde belirlediği transfer hedefleri için çalışmalar şimdiden başladı.


CBS Sports'tan Ben Jacobs'a göre Arjantinli, Chelsea yönetimine takıma katılmasını istediği ilk ismi şimdiden verdi. Ancak takımın şişkin kadrosu ve devam eden sözleşmeler göz önüne alındığında, FFP’ye de bağlı kalması gereken kulüp, Avrupa’daki rakipleriyle sert bir rekabetle karşı karşıya kalacak.


Jacobs, geçtiğimiz günlerde FourFourTwo'ya yaptığı açıklamada, "Mauricio Pochettino için en önemli şey gidenler olacak. Çünkü yönetilebilir bir kadro genişliğine sahip değilse başarılı olma şansı yok." dedi. Ancak Chelsea, piyasada hareket etmeden önce gidecek oyunculardan elde edilecek geliri beklemek zorunda değil. En azından transfer dönemi açılır açılmaz sırada atılmayı bekleyen 1-2 imza var.


"Gelmesi kesinleşen oyuncuların yanında Manuel Ugarte de Chelsea için ciddi bir hedef. PSG de oyuncuyu almak istiyor ve her iki kulüp de 60 milyon €’luk serbest kalma bedelinin oldukça adil olduğunu düşünüyor. Buna karşın ne PSG ne de Chelsea, bu meblağı direkt ödemeyi planlamıyor. İki kulüp de toplam değeri 60 milyon €’ya denk olacak şekilde farklı ödeme planları hazırlayıp Sporting’e sunmaya hazırlanıyor. Bu noktadan sonrası ise Ugarte’nin tercihine kalacak.”

"Newcastle United da Ugarte'ye baktı ama henüz bu konuda resmi adım atmadılar. Oyuncunun tercihi Premier League’e gelmek ve Sporting de onu bırakmaya razı.”


Oyuncunun tercihine rağmen Chelsea'ye yönelik bir hamle henüz kesinlik kazanmadı. Tıpkı Jacobs'un açıkladığı gibi, Maviler’in mali kaygıları göz önüne alındığında, PSG oyuncuya çok daha iyi bir anlaşma sunuyor.


"PSG'nin sunduğu paket daha büyük, daha sağlıklı. Bu, Chelsea'nin sunduğundan en az bir buçuk, hatta iki kat daha büyük bir teklif.”


"Bence bu normal çünkü Chelsea'nin teklifi Şampiyonlar Ligi'nde olmadıkları bir sezonu kapsıyor. Elbette Chelsea, Şampiyonlar Ligi'ne geri dönerse paketin değeri de yükselecek.”


"Nihayetinde iş, Chelsea'nin transferi bitirmedeki kararlılığına ve daha fazla ödemeyi göze alıp almayacağına bağlı. İkinci olarak ise Ugarte’nin neyi tercih edeceği önemli: Premier League’de oynamak mı yoksa PSG’nin kazançlı teklifi mi? Bu yüzden asıl takip edilmesi gereken şey oyuncunun bu kararı.”


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page