top of page

Dünya Kupası Play-Off Grupları Belli Oldu2022 Katar Dünya Kupası Play-Off grupları belli oldu. A Milli Takım, C Grubu'nda yer aldı ve Portekiz ile eşleşti.


FIFA'nın Zürih'teki merkezinde gerçekleşen kura çekimi sonrası Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz,göreve başladıklarından beri yükselişe geçtiklerini ve maçlar öncesi ümitli olduklarını açıkladı.


Kuntz, en büyük arzularının Türkiye'de oynanacak ikinci maçı görmek olduğunu ve bu zorlu görevin bilincinde olacaklarını söyledi.


Portekiz Teknik Direktörü Fernando Santos ise İtalya'dan çok Türkiye'yi yenmeye odaklanmaları gerektiğini ve Türkiye'nin her zaman çok zorlu bir rakip olduğunu belirtti.


Grubun bir diğer karşılaşmasında Kuzey Makedonya ile İtalya eşleşti. İtalya Teknik Direktörü Roberto Mancini ise Kuzey Makedonya'yı yendikleri takdirde finali Türkiye veya Portekiz'de oynayacakları için final maçının oldukça zor geçeceğini söyledi.


Tek maç eleme sistemiyle oynanacak play-off maçlarının yarı final etabı 24 Mart 2022 tarihinde oynanacak. Final maçları ise 29 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek.


2022 Katar Dünya Kupası Play-Off grupları ise şu şekilde:


A Grubu

İskoçya-Ukrayna

Galler-Avusturya


B Grubu

Rusya-Polonya

İsveç-Çekya


C Grubu

İtalya-Kuzey Makedonya

Portekiz-Türkiye

0 yorum

Commentaires


bottom of page