top of page

Danjuma Bilmecesi ÇözüldüNijeryalı kanat oyuncusu, hafta sonu Everton için gerekli sağlık kontrollerini tamamlamış, kulübe transferini duyuracak fotoğraf ve video gibi medya çalışmalarını bitirmiş, hatta sözleşmeyi imzalamıştı.


Dahası, Sky Sports’a şöyle demişti:


“Everton’ı ligde tutmak için elimden gelen her şeyi yapacağım.”


Sonrasında yaşanan gelişmelerle Everton, teknik direktör Frank Lampard’ı görevden aldı, Danjuma ise kulüple imzaladığı sözleşmeyi onaylayacak olan kayıt formunu FA’e göndermeyi geciktirdi.


Danjuma Tottenham’ın kendisiyle ilgilendiğini öğrenince, FA’e formu göndermeyi reddetti.


Bunun üzerine 25 yaşındaki oyuncu Spurs’e imza attı ve bu durum sonrasında Everton, hem oyuncuya hem de Premier League’deki rakiplerine tavır aldı.


Fabrizio Romano’nun paylaştığı bilgiye göre, Tottenham, pazartesiyi salıya bağlayan gece transfere karar verdi. Arnaut Danjuma’yı büyük bir fırsat olarak gördüler ve transfer etmek için adım attılar.


Everton cephesi ise Danjuma’nın şartları kabul etmesi, tıbbi testleri ve hatta medya çekimlerini tamamlamasına rağmen böyle bir durum olması karşısında şaşkına döndü ve sinirlendi.


Spurs, Villarreal ile 30 milyon €’luk bir satın alma opsiyonu dahil olmak üzere bu transfer için yaklaşık 3 milyon €’ya anlaştı.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page