top of page

Eddie Howe yeni bir meydan okumaya hazırlanıyor!Newcastle United'ın yeni teknik direktörü Eddie Howe oldu. İngiliz teknik direktör ile 2024 yazına kadar sözleşme imzalandı. Daha önce Burnley ve Bournemouth takımlarını çalıştıran Howe, yeni bir meydan okumaya hazırlanıyor.


Newcastle United, Steve Bruce ile yollarını ayırdıktan sonra Unai Emery ve Antonio Conte gibi birçok yıldız teknik direktörle adı anılan takımlardan birisiydi. Geçtiğimiz aylarda satın alınan Newcastle United'ın sahiplerinden Amanda Staveley, Eddie Howe ile uzun bir planlamanın içinde olduklarını söyleyerek, Howe ile uzun süren görüşmeler sonucunda etkilendiklerini ifade etti.


Eddie Howe yaptığı ilk açıklamada, Newcastle United gibi itibarlı bir kulübün teknik direktörü olmanın büyük bir onur olduğunu söyledi.


Eddie Howe, ilk teknik direktörlük deneyimi olan Bournemouth'un başına geçtiğinde kulüp mali bir çıkmazın içindeydi. League Two'da mücadele eden ve 17 puanı silinen takımı ligde tutarak başarı sağlayan Howe, ilerleyen yıllarda ise Championship ekiplerinden Burnley'in teknik direktörlüğünü yaptı ve 2012 yılında kulüpten ayrıldı.


Aynı yıl Bournemouth ile tekrar sözleşme imzaladığında ise kulüp tarihine geçen başarılar elde etti. Eddie Howe ile kulüp tarihinde ilk kez Premier Lig'e kadar yükselen Bournemouth, beş sezon mücadele ettikten sonra 2019/20 sezonu son haftası küme düştü.


Futbolcu ve teknik direktör olarak Bournemouth ile 25 yıl geçiren Eddie Howe Ağustos 2020'den beri takım çalıştırmıyordu.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

תגובות

לא היה ניתן לטעון את התגובות
נראה שהייתה בעיה טכנית. כדאי לנסות להתחבר מחדש או לרענן את הדף.
bottom of page