top of page

Emile Smith Rowe: ''Kadroya Çağrıldığımı Öğrendiğim An Koşup Anneme Söyledim!''


Arsenal'in başarılı 10 numarası Emile Smith Rowe, İngiltere Milli Takımı'na çağrılmasının çok duygusal bir an olduğunu söyledi. Öğrendiği an alt kata koşup haberi annesiyle paylaşan yıldız oyuncu, ailesinin gurur duyduğunu belirtti.


21 yaşındaki Smith Rowe, teknik direktör Southgate tarafından ilk aranmasında İngiltere 21 Yaş Altı Takımı ile ülkesini temsil etmişti. Rowe, 16 yaşından itibaren İngiltere'nin her yaş grubunda forma giydi.

Smith Rowe, ilk antrenman öncesi çok gergin olduğunu ve her hafta aynı oyuncu grubuyla mücadele etmesine rağmen konu İngiltere olunca çok farklı hissettiğini söyledi.Bu sezon dört gol ve iki asistlik performans gösteren Rowe,Arsenal altyapısında yetiştikten sonra 2019 yılında Leipzig'e kiralanmıştı. O dönem taraftar baskısından çok çekindiğini ve kalabalık tribünlerin önünde oynarken çok zorlandığını ifade eden Rowe, pandeminin olumsuz etkisinden istemeden de olsa faydalandığını söyledi.


Seyircisiz maçların bu baskıyı yenmesinde büyük bir etkisi olduğunu belirten oyuncu, şu an durumundan memnun olduğunu ve Emirates'de oynamanın her zaman özel bir etkisi olduğuna inandığını ifade etti.


Arteta, geçtiğimiz ay Rowe'un gelişim göstermesinin yaşam tarzını değiştirmesine bağlı olduğunu söylemiş ve oyuncuya diyet programı hazırlatmıştı. Rowe, bu baskının sonuç getirdiğini ve gelişimi kısa sürede gördüğünü belirterek, geçmişte teknik ekibin sözlerine uymadığı için hata yaptığını da ekledi.


Arsenal, yıldız oyuncunun evinde de aynı yemekleri pişirmesi için özel şef tuttu.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page