top of page

En Çok Dikkat Çeken Serbest YıldızlarAvrupa’da yaz transfer sezonu 1 Eylül 2022 gece yarısında sona erdi.

Böylece Avrupa’nın 5 büyük liginde yer alan takımların kadrolarını güçlendirme çalışmaları tamamlandı. Öte yandan Avrupa’da içlerinde Türkiye’nin de olduğu bazı liglerin transfer dönemlerini daha geç kapatması, şu ana kadar kulüp bulamayan bazı isimler için hala zamanın olduğunu gösteriyor.


En Değerli Serbest Oyuncular


Avrupa transfer piyasasında birçok oyuncu hala kendisine kulüp bulabilmiş değil.

Transfermarkt verilerine göre şu anda Avrupa’da boşta olan en değerli futbolcu olarak Türkiye’den de yolu geçmiş olan Jason Denayer gösteriliyor.

14 milyon euro piyasa değeriyle listenin zirvesindeki 27 yaşındaki Belçikalı stoper, son olarak Olympique Lyon’da forma giydikten sonra herhangi bir takımla anlaşamadı.

Belçikalı oyuncunun Fransa ve İtalya liginden talipleri olduğu konuşulmuş bunlara ek olarak Türkiye’nin de transfer opsiyonları arasında olduğu iddia edilmişti.

Jason Denayer’in ardından piyasa değeri 12 milyon euro olan Ross Barkley de serbest oyuncular arasında yer aldı.

2018 yılında Everton’dan Chelsea’ye büyük umutlarla gelen İngiliz oyuncu, Premier League’de istediği performansı sergileyemeyince kulübü tarafından serbest bırakıldı.

Tıpkı Ross Barkley gibi bir dönem Londra’da futbol oynayan Serge Aurier ise son kulübü olan Villareal ile yollarını ayırdı. Bu 3 oyuncunun piyasa değeri 10 milyon euro’nun üstünde gösterilirken oyuncuların yeni duraklarının 5 büyük ligin dışında olacağı kesinleşti.


Büyük Yıldızlar Serbest Durumda


Her ne kadar piyasa değeri olarak 10 milyon euro bandının altında kalsalar da geçmişte kazandığı başarılarıyla dünya futbolunda adından çokça söz ettiren isimlerden bazıları da şu anda serbest oyuncu durumunda.

Kariyerinde Atletico Madrid ve Chelsea ile büyük başarılar kazanan 33 yaşındaki Diego Costa, Real Madrid ile geçirdiği 15 sezonda 25 kupa kazanan Marcelo, Manchester United ve Chelsea formaları giymiş Juan Mata ve Atalanta’da simgeleşen Josip Ilicic bu isimlerden en dikkat çekenleri konumunda.

Futbolculuk yaşantılarının çok büyük bölümünü Avrupa’nın zirve liglerinde geçiren bu isimler, şimdi kariyerlerinde yeni bir sayfa açmak için kendilerine en uygun kulübü arıyorlar.

Bu isimlerden bazılarının tercihinin Körfez ülkeleri olması beklenirken Uzak Doğu ve Türkiye’de yine seçenekler arasında yer alıyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page