top of page

Erik ten Haag: Transferleri Tamamlamış Olmayı İsterdim

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Sezon öncesi hazırlıkların ikinci ayağı kapsamımda Avustralya’da bulunan Manchester United’ın yeni teknik direktörü Erik Ten Haag yeni açıklamalarda bulundu.


Şu ana kadarki periyottan memnun olduğunu dile getiren Hollandalı çalıştırıcı tek sorunun hala transferleri tamamlayamamış olmak olduğunu söyledi.


Antrenmanları takip eden medya mensuplarına göre United oyuncuları, Erik Ten Haag takıma geldiğinden beri fiziksel ve mental olarak daha keskin durumdalar. Ten Haag, bu konudaki görüşleri sorulunca; oyuncuların istekli tavırlarından etkilendiğini fakat henüz tam anlamıyla memnun olmadığını belirtti.


"İyi çalıştıklarını ve her seansta maksimumlarını verdiklerini görüyorum ve bu da oyunlarına yansıyor."


"Tam anlamıyla memnun değilim, daha fazlasını vermelerini gerektiğini düşünüyorum ama bir gecede olacak bir şey değil. Zaman alır, bu bir süreçtir.”


" Şu anda olduklarından daha fazla formda olmaları gerekiyor. Bunu inşa ediyoruz, aynı zamanda kendilerini fiziksel olarak zinde tutmak da oyuncuların sorumluluğu.''


''Gerçekten çok iyi çalışıyorlar ama biliyorum ki bir sürecin başındayız ve bu zaman alıyor. Sezon başında tam hazır olmayacağımızı biliyorum, ancak sezon başında iyi sonuçlara ihtiyacımız olacağını da biliyorum."


Transferler Hakkında Konuştu


Yaz transfer döneminde şu ana kadar Tyrell Malacia, Christian Eriksen ve Lisandro Martinez transferlerini tamamlayan Kırmızı Şeytanlar bu üç transfer için toplam 72 milyon pound ödedi.


Transferlerin takıma güç katacağını düşünen Ten Haag, oyuncuları değerlendirdi.


"Eriksen deneyimli bir oyuncu, Hollanda'da, İtalya'da ve özellikle İngiltere'de Spurs’te oynadı, uzun bir kariyeri var ve Danimarka milli takımında birçok kez forma giydi. Bence tüm Premier Lig onun neler yapabileceğini biliyor. Takıma en büyük katkıyı yaratıcılık konusunda verecektir.''


"Martinez farklı tipte bir oyuncu. O bir savaşçı, saldırganlık getiriyor ama aynı zamanda oyunu da oynayabiliyor ve sol ayağı iyi. Takımın dengesinde de buna ihtiyacınız var, yaratıcı oyuncular ve savunma yapacak oyuncular


"Savunma kısmında proaktif ve yoğun olmak istiyoruz. Üç haftadır proaktif olmak için çalışıyoruz."


De Jong’u İstiyor


Kulübün yaz transfer planlamasının merkezinde Frenkie de Jong’un olduğunu söyleyen Ten Haag, şu anda kadar 25 yaşındaki orta sahayı takıma getirebilmiş olmayı beklediğini söyledi.


“En iyi ve en mükemmel durum, sezona tam donanımlı bir kadroyla başlamanızdır, ancak çoğu zaman bu gerçekleşmez, bu yüzden gerçekçiyim ve bu gerçekle yüzleşmek zorundayım."

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page