top of page

Erik ten Hag: “Kabul Edilemez Hatalar”Manchester United Teknik Direktörü Erik ten Hag, Arsenal karşısındaki yenilgilerinin ardından takımının, en iyi takım olmak için 'gidecek çok yolu' olduğunu söyledi.

Erik ten Hag buna ek olarak, dün 3-2 kaybettikleri maçta 'kabul edilemez' hatalar yaptıklarını da belirtti.


United, Emirates Stadyumu'nda Marcus Rashford ve Lisandro Martinez’in golleriyle iki kez üstünlüğü eline geçirdi. Ancak Arsenal Eddie Nketiah ve Bukayo Saka ile geri dönmeyi başardı.


Maçın ardından oyunu değerlendiren Hollandalı teknik direktör, "3 golde de hatalar yaptık. Normalde böyle durumlarda daha iyiyiz. Ama bugün gördük ki üst seviyeye çıkmak için daha gidecek yolumuz var." diye konuştu.


Erik ten Hag sözlerini şu şekilde sürdürdü:


"İlk iki gol kornerle başlıyor ve korner savunmasında çok fazla hata yapıyoruz. Bu olamaz. Bu almamız gereken bir ders. Oyuncularla birlikte bununla yüzleşeceğiz. Çünkü böyle olmaz. İyi takımlar böyle hatalar yapmaz.”


"Maça çok iyi başladık, goller attık, oyunu ele aldık ancak sonra kabul edilemez birçok hata yaptık. Dersimizi alıp yolumuza devam etmeliyiz."


“Arka Arkaya İki Maç”


Manchester United, bir önceki maçında Crystal Palace karşısında da maçın son anlarında direnemedi ve Selhurst Park'ta beraberlikle yetinmek zorunda kaldı.


Maç sonu konuşmasında bunu hatırlatan Ten Hag, "Arka arkaya iki maçımızda da istediğimizi almaya gerçekten yakındık. Oyunun son aşamasında kaybettiğinizi kabullenmek zor.” dedi.


"Bugün bunu kabul etmek zorundayız. Bu performanstan memnun değiliz çünkü daha iyisini yapabiliriz. İyi başladığınızda bu durumdan faydalanmanız gerekir. Bizim gibi teslim olmamalısınız.”

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page