top of page

Guardiola Saygısızlık Yaptığını DüşünmüyorPep Guardiola, Manchester City'nin Liverpool galibiyetinde futbolcularının attıkları golleri 'saygısızca' kutladığı yönündeki iddiaları yalanladı.

İspanyol teknik direktör, 4-1’lik galibiyette atılan goller sırasında yaptığı “ilginç” kutlamaların bir saygısızlık olduğunu düşünmediğini söyleyerek duruma esprili bir şekilde yaklaştı.


Julian Alvarez, Manchester City için beraberliği sağladığı sırada Pep Guardiola’nın ısınmakta olan rakip oyuncu Kostas Tsimikas'ın karşısında sevindiği görüldü.


City patronu, Jack Grealish'in skoru 4-1'e getirme golünün ardından ise golü kutlarken Liverpool’un yedeklerinden Arthur ile el sıkıştı.


Bununla birlikte Guardiola, gollerden sonra verdiği tepkilerin hiçbirinde yanlış bir şey olmadığını savundu ve maçtan sonra bu konu hakkında gelen soruyu, "Mutluydum ve Tsimikas'a golün ne kadar güzel olduğunu söyledim.” diye yanıtladı.


Guardiola, kutlamalarının saygısızlık olarak görülüp görülmeyeceği sorulduğunda ise tipik alaycı tavrını takındı:


"Hayır, hadi yapmayın. Çok üzgünüm. Tsimikas’a, saygısızlık yapıp yapmadığımı sorun. Oğlumla yaptığım gibi golü kutladım. Çok üzgünüm. Sence bu saygısızlık mı? Ah tamam, ben çok üzgünüm!"


Liverpool karşısındaki 4-1’lik galibiyetle Pep Guardiola, Etihad Stadyumu'nda Manchester City'nin başında çıktığı 128. Premier League maçında 100. galibiyetini aldı ve bu noktaya en hızlı ulaşan teknik direktör oldu.


Bu galibiyet aynı zamanda City'yi şampiyonluk yarışında tuttu. Bu maçın ardından Arsenal’in Emirates Stadyumu'nda Leeds’i 4-1’lik skorla geçmesi Topçular’ı lig tablosunda bir maç fazlayla Manchester City’nin 8 puan önünde tuttu.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page