top of page

Harry Kane İçin 340 Milyon €Önümüzdeki yaz transfer döneminde forvet pazarında etkili olması beklenen Manchester United, Harry Kane ile sözleşme imzalamak için banka hesaplarını boşaltabilir.


Öyle ki Manchester United'ın Tottenham'dan Harry Kane ile sözleşme imzalamak için yaklaşık 340 milyon € ödemek zorunda kalabileceği bildiriliyor.


United, 18 ay önce Manchester City tarafından takip edilen İngiltere milli takım kaptanı için yaz aylarında hamle yapmayı şimdiden planlıyor.


Aktarılan haberlere göre Tottenham’ın, Kane için 140 milyon €’dan aşağıda bir ücreti kabul etmesi mümkün gözükmüyor.


Yine raporlara göre, Manchester City’nin olası bir transferde Harry Kane'e haftalık 430.000 € ödemek zorunda kalacağı ve bu meblağın gelecekte 450.000 € 'ya yaklaşabileceği iddia ediliyor.


29 yaşındaki Kane'in Tottenham’da 2023/24 sezonunun sonuna kadar devam eden mevcut sözleşmesinden haftada yaklaşık 140.000 € kazandığı belirtiliyor.


2021 yazında Tottenham’ın Manchester City'nin Kane için yaptığı 140 milyon €’luk teklifi reddettiği iddia edilmişti.


Harry Kane, o zamandan beri Tottenham için 45 gol daha attı. Kane’in 46.golü onu, kulübün tüm zamanlardaki en golcü futbolcusuna dönüştürecek.


Tüm bu gelişmelere karşın Manchester United'ın yeni bir forvete ihtiyacı olduğu çok açık ve her ne kadar şu anda Wout Weghorst’u kiralayarak bu boşluğu doldurmuş olsalar da Kırmızı Şeytanlar’ın gelecek sezon öncesinde forvete önemli bir takviye yapmaması büyük sürpriz olacak.


Kuzey Londra'daki sözleşmesinin son 12 ayına yaklaşırken kısa bir süre önce Tottenham ile kupa kazanma arzusunu tekrar dile getiren Kane, sezon sonu büyük bir karar verebilir.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page