top of page

İlkay Gündoğan Barcelona İle Sözleşme İmzaladıÖnümüzdeki sezon için orta saha rotasyonunu genişletmek isteyen FC Barcelona, çareyi Pep Guardiola ile harikalar yaratan İlkay Gündoğan'da buldu.


Katalan ekibinde son olarak Sergio Busquets takımdan ayrılmış ve eski takım arkadaşı Lionel Messi'nin de transfer olduğu Inter Miami'ye gitmişti.


Bu noktada o bölgeye deneyimli bir isim transfer etmek isteyen Xaxi, eski teknik direktörü Guardiola'nın elinden İlkay Gündoğan'ı kaptı.

Bu transfer, her iki kulüp tarafından resmen açıklanırken Barcelona, İlkay Gündoğan ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. Oyuncunun serbest kalma maddesi ise dudak uçuklattı. Zira İlkay olası bir durumda serbest kalırsa 400 milyon € olan bedelin ödenmesi gerekecek.


City'ye duygusal bir şekilde veda eden Türk asıllı Alman orta saha, "Vedalar asla kolay değildir. City'de ise bu daha da zor. Grup sohbetinde çocuklara gideceğimi söyleyince çok duygulandım. Dürüst olmak gerekirse hepsini özleyeceğim" ifadelerini kullandı.


İlkay, Manchester'in mavi tarafına 2016 yılında imzayı atmıştı. Manchester City ile 5 Premier Lig, 2 FA Cup, 4 Lig Kupası, 2 Community Shield ve 1 Şampiyonlar Ligi kazandı.


Transfermarkt, 32 yaşındaki futbolcu için 20 milyon € değer biçiyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

تعليقات


bottom of page