top of page

Jürgen Klopp: “Bir Şeyler Yapmalyız”Liverpool teknik direktörü Jurgen Klopp, takımının vasat altı sezonu devam ederken yazın bir şeyler yapmaları gerektiğini söyledi.


Geçen sezon Premier League'de ikinci olan Liverpool, bu sezon kötü bir düşüş yaşadı ve sekizinci sırada yer alıyor.


Hafta içinde Real Madrid’e karşı Şampiyonlar Ligi’nde 5-2’lik büyük bir yenilgi alan Kırmızılar’da Jürgen Klopp, cuma akşamı medyaya önemli sözler sarf etti.


Klopp, yaptığı açıklamada "Bir şeyleri iyileştirmemiz ve değiştirmemiz gerektiğini biliyoruz ve yapacağız." dedi. "Bunu şu anda yapamayız ancak yaz aylarında bir şeyler yapmamız gerektiği zaten açık. Şimdilik bu kötü dönemi atlatıp mücadele etmeliyiz."


Orta saha, Liverpool'un bu yaz en çok güçlendirmeye ihtiyaç duyduğu pozisyon ve Borussia Dortmund’un İngiliz yıldızı Jude Bellingham, transfer listesinin en tepesinde yer alıyor.


Ancak Kırmızılar’ın gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmaya hak kazanıp kazanmayacağı konusundaki belirsizlik, büyük bir transferin yapılmasını zor hale getiriyor. Ve bu, Klopp’un fazlasıyla farkında olduğu bir şey.


Klopp, "Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı kazanamazsak kesinlikle işimiz zorlaşır." dedi. "Konumumuz ve Avrupa rekabeti açısından nereye varacağımızı bilmeden önce potansiyel imzalar üzerinde çalışmaya daha erken başlamalıyız. Her şey açık."


Liverpool, 2017/18'den bu yana Şampiyonlar Ligi’nde her zaman var oldu. 3 kez finale yükseldi. İki maçta da Real Madrid'e yenildi, 2018/19'da Tottenham'ı yenerek kupayı kazandı.


Premier League'de durum böyleyken Kırmızılar, 2 maç eksiği ile 4.sıradaki Tottenham’ın 7 puan gerisinde. Ancak Liverpool, Şampiyonlar Ligi’nde yer almak istiyorsa performansını büyük ölçüde geliştirmeli.


2023/24 Şampiyonlar Ligi durumları ne olursa oldun Klopp, Liverpool'un bu yaz harcamalar yapmayacağını kabul ediyor.


"Bu kulübün yönetilmesinin yolu parayı saçmamaktır. Transferlerimiz her zaman yerinde olmak zorunda. Bu gerçekten işi zorlaştırıyor. Kulüpten kimin ayrılacağını ve bu tür şeyleri bilmeden dört transfer yapamayız."


James Milner, Naby Keita, Alex Oxlade-Chamberlain, Roberto Firmino ve Adrian'ın bu yaz Anfield'daki kontratları sona eriyor. Arthur’un satın alma opsiyonunu kullanıp kullanmayacakları konusu da hala kesin değil.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page