top of page

Jürgen Klopp Salah İçin EndişelenmiyorMohamed Salah, gelecek sezon takımın Şampiyonlar Ligi'ne katılamamasından duyduğu hayal kırıklığını kamuoyuna açıkladı. Buna rağmen Jürgen Klopp, oyuncusunun Liverpool’daki geleceği hakkında endişeli olmadığı konusunda ısrar ediyor.


Liverpool, Southampton deplasmanında bu sezon çıkacağı son maça hazırlanırken ligi nerede bitireceğini biliyor. Lig beşinciliği Klopp, Salah ve arkadaşları için 2023/24’te UEFA Avrupa Ligi’nde olacakları anlamına geliyor.


Manchester United, perşembe günü Chelsea'yi 4-1 mağlup ederek Liverpool’un ilk 4 umutlarını bitirdi. Bu sonucun ardından açıklamalarda bulunan Mohamed Salah, bir sonraki sezon Avrupa’nın iki numaralı kupasında oynayacakları için pek memnun değildi. Öyle ki Mısırlı oyuncu, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynamanın Kırmızılar için “asgari” yeterlilik olduğuna dair bir tweet attı.


Salah'ın görece sert değerlendirmesi, yaz transfer dönemi öncesinde biraz paniğe yol açmış olabilir. Ancak Klopp, yıldız oyuncularından birini kaybetme olasılığından zerre kadar endişe duymuyor. "Merak etmeyin. Ne dediğini duydum ama ayrılık olarak değerlendirilebilecek bir şey okumadım.”


"Açıkçası Mo, burada olmayı seviyor. Üstelik o da bu sezonun bir parçasıydı. 'Yaptıklarımız' için özür diledi, 'diğerlerinin yaptıkları’ için özür dilemedi. Her şey yolunda.”


"Eğer bir oyuncu bana gelip 'Şampiyonlar Ligi'ne gidemedik, ayrılmak istiyorum' derse, onu diğer kulübe kendim götürürüm. Anahtarı alıp 'arabaya gel, nereye gitmek istersin, seni ben götürürüm' derim."


Salah, Liverpool ile olan sözleşmesini bir yıldan kısa bir süre önce uzattı ve kulüp tarihinin en çok kazanan oyuncusu oldu.


Takım olarak kötü geçen bir sezona rağmen Salah, yine de goller atmaya devam etti.

Mısırlı oyuncu üst üste üçüncü sezonunda tüm kulvarlarda 30+ gol atmayı başardı. Böylece Kırmızılar’ın en çok gol atanlar listesinde Steven Gerard’ı geçmesine yalnızca 1 gol kaldı.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page