top of page

Jose Mourinho Dördüncü Hakem Hakkında Yasal İşlem YapacakJose Mourinho, Roma'nın dün gece Cremonese'ye karşı oynadığı maçın ikinci yarısının ilk dakikalarında oyundan ihraç edildikten sonra dördüncü hakemi yasal işlem yapmakla tehdit etti.


Mourinho'nun bu sezon gördüğü üçüncü kırmızı kartta hakem Marco Piccinini, Portekizli teknik direktörü dördüncü hakem Marco Serra'ya bağırdığı için oyundan ihraç etti.


Ancak Mourinho, Serra'nın Roma'dan Marash Kumbulla ile Cremonese'den Frank Tsadjout arasındaki bir pozisyon sonrası kendisini tahrik ettiğini söyledi.


Piccinini'nin sahada verdiği karara itiraz eden Jose Mourinho, açıklama yapması için Serra’nın yanına gitti. Serra'nın kendisine “Kendi lanet olası işine bak!” dediği söyleniyor ama resmi verilere göre Serra, “Canınızı okuyorlar, evine git!” dedi.


Mourinho, maç sonrası basın toplantısında "Herhangi bir yasal işlem yapıp yapamayacağıma bakacağım" dedi. "Piccinini bana kırmızı kart verdi çünkü maalesef dördüncü hakem onun bana ne dediğini anlayacak kapasitede değil.”


"Ses kaydı olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Serra'nın Torinolu olduğu ve Pazar günü Juventus ile oynayacağımız konusuna girmek bile istemiyorum.


"Kariyerimde ilk kez dördüncü hakem benimle buşekilde konuştu. Haksızdı. Maçın sonunda onlarla konuşmaya gittim. Atıldığım son maçta dördüncü hakem olan Piccinini, bana Serra'dan özür dilemem gerektiğini söyledi. Serra'ya olanları açıklama cesareti göstermesi gerektiğini söyledim ama hafızasında sorun var."


Gazzetta dello Sport'a göre, İtalyan Futbol Federasyonu olayı tüm detaylarıyla araştıracak.


Mourinho ihraç edildiğinde Roma 1-0 gerideydi ancak maçın ilerleyen dakikalarında Leonardo Spinazzola ile beraberliği buldu. Fakat 83. dakikada Cremonese, sezonun ilk Serie A galibiyetini getirecek golü Daniel Ciofani ile penaltıdan buldu ve maçı kazandı.


Roma, yeniden dirilen Juventus ile oynamak için Pazar günü Torino'ya gidecek ancak Jose Mourinho'suz olacaklar.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page