top of page

Juventus Soruşturma Altında!


Geçtiğimiz yazdan beri toplanan raporlar doğrultusunda Torino Cumhuriyet Savcılığı, Juventus kulüp merkezlerinde incelemeler başlattı. Juventus, 2018/21 yılları arasında yapılan transferlerde usulsüzlük yapmakla suçlanıyor.


Juventus'un geçtiğimiz dönemlerde yaptığı transferler ve oyuncu satışları içinde 50 milyon euro civarı miktarın kayıp olduğu ve soruşturmanın temelinin bu miktar olduğu belirtildi. Juventus'tan yapılan açıklamaya göre ise bu miktarın muhasebeden kaynaklı bir hata sonucu ortaya çıktığı ve soruşturmanın sağlıklı yürümesi için yardımcı olunacağı söylendi.


Soruşturmanın şüpheli isimleri arasında Juventus Başkanı Agnelli'nin yanı sıra As Başkan Pavel Nedved, kulübün eski sportif direktörü Fabio Parataci ve diğer departmanlardan üç isim yer alıyor.

Juventus'un eski başkanlarından Giovanni Cobolli Gigli, böyle bir soruşturmanın talihsizlik olduğunu ama kulübün yanlış bir adım attığını düşünmediğini belirterek adalete giden yolun uzun olduğunu ve Juventus için durumun yolunda gideceğine inandığını açıkladı.


Soruşturmanın gidişatı ise Juventus'un alacağı cezayı etkileyecek. Kulübün bahsettiği gibi yanlış bir faturalandırma olduğu tespit edilirse muhasebe departmanı kaynaklı bir ceza verilmesi olası görünüyor. Oyuncu satışları üzerinden bir usulsüzlüğün belirlenmesinin ise daha zor olacağı çünkü üst düzey bir oyuncunun ekonomik bedelinin belirlenmesinin soruşturmaya derinlik katamayacağı konuşuluyor.


2018 yılında benzer bir durumu Chievo kulübü yaşamış ve muhasebe kayıtlarında şeffaflık gösterilmediğinden dolayı üç puan ceza almıştı.

0 yorum

Comments


bottom of page