top of page

Kane Mi Haaland Mı?Harry Kane veya Erling Haaland arasında kimi seçerdin? İngiliz milli takımının eski forveti Teddy Sheringham'a sorduğumuz soru buydu.


Sheringham, tıpkı Harry Kane gibi Tottenham Hotspur’da oynadı. Ancak Teddy, Manchester için Kuzey Londra'dan ayrılmak gibi zor bir karar verdi. Manchester United'da tarihi üçlemenin bir parçası olduğu için de bu ayrılık onun işine yaradı. Belki de Kane aynı şeyi yapıp yapmama konusunda tavsiye almak için onu aramalı.


FourFourTwo, yine de bu büyük soruyu sormak istedi: Sheringham şu anda Premier League'in önde gelen iki golcüsü arasından kimi seçerdi?


Sheringham, Londra Futbol Ödülleri'nde FFT'ye "Haaland'ı seviyorum, bence o harika bir oyuncu." dedi ve ekledi:


"Yine de Kane'in dünyanın en iyi 9 numaralarından biri olduğunu düşünüyorum. Harry Kane'in ötesine bakmazdım.”


1999'da Şampiyonlar Ligi finalinde ikonik bir gol atan eski İngiliz forvet, en büyük sahnelerde oynamanın tam olarak ne olduğunu biliyor. Peki Tottenham gelecek sezon orada olacak mı? Sheringham bunun zor olacağını söylese de son maçlarda alınan sonuçlarla birlikte Antonio Conte’nin takımı ihtimalleri hala canlı tutuyor.


"Wolves’a yenildikten sonra bu soruya hayır derdim. Ancak sonra birdenbire sonuçlar değişti ve takım daha iyi bir noktaya geldi." diyor.


"Sezon bitmeden büyük bir baskı olacak. Brighton, Newcastle ve Liverpool da ilk 4’e girmeye çalışıyor. Tüm kulüpler için bu büyük bir gelir anlamına geliyor. Öte yandan neden olmasın? Tottenham bunu yapabilecek yeteneklere sahip."

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page