top of page

Klopp Nunez’i DestekliyorJürgen Klopp, Liverpool'da sıra dışı bir ilk sezon geçiren Darwin Nunez’i potansiyeline ulaşması açısından destekledi.


Nunez, geçen yaz Benfica'dan ayrılarak yaklaşık 100 milyon €’luk bir anlaşmayla Kırmızılar’a imza atmış ve kulüp tarihinde bir rekor kırmıştı.


Görünüşte Sadio Mane’nin Bayern Münih’e transferinin ardından Liverpool’da onun yerini alması beklenen Nunez'in, takıma uyum sağlaması zaman aldı. Öyle ki bonservis ücretine kıyasla Liverpool kalitesinde olup olmadığı hakkında bile şüphe uyandırdı.


Buna karşın Jürgen Klopp’un 23 yaşındaki oyuncusunun yeteneğine inancı kesinlikle tam. Bununla birlikte Klopp, en iyi durumunda olmayan bir takımda en yüksek performans seviyesine ulaşmanın zor olduğunu da kabul etti. Klopp, Liverpool’un resmi internet sitesinde Nunez’den daha fazla performans alıp alamayacaklarına ilişkin bir soruyu yanıtladı.


"Daha fazlası var, bu açık. Tam anlamıyla uyum sağlamak için zamana ihtiyacı var. Bir forvet için en zor şey, uyum sorunu yaşayan bir takıma gitmektir."


"Standartlarımıza göre bizim için normal bir sezonda 15 gol attı. Bir de iyi bir sezon geçirdiğimizi hayal edin. Bizim için iyi bir sezon, 70-80 puandan fazlasını topladığımız bir sezondur ve Nunez, böyle bir sezonda kesinlikle 20 küsür gol atardı. Olan her şey gibi, böyle durumlarda kaçırdığınızda daha fazla vurgulanırsınız.”


"Mohamed Salah, en iyi sezonunda 40 küsur gol atmasına karşın fırsatlar da kaçırdı, bu normal. Erling Haaland da fırsatlar kaçırdı. Ancak bu dönemde bizim olduğumuzdan çok daha fazlasına sahiplerdi.”


Nunez, mart ayında Liverpool'un Manchester United'ı 7-0 mağlup ettiği maçtan bu yana 11 maçta sadece bir gol kaydetti. Üstelik son 7 maçının 5’inde ise yedek kulübesindeydi.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page