top of page

Kulusevski Tottenham’dan AyrılacakTottenham, bu yaz Juventus'tan kiraladığı Dejan Kulusevski’nin satın alma opsiyonunu kullanmayacak.


İtalya'da çıkan haberlere göre İsveçli kanat oyuncusu, Spurs'ün gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılamaması nedeniyle Serie A'ya dönmeye hazırlanıyor. Tottenham, hafta sonu Aston Villa karşısında bir yenilgi daha alarak ilk dörde girme umutlarını sonlandırdı.


Tottenham şu anda 57 puanda ve dördüncülüğe tutunan Manchester United'ın dokuz puan gerisinde yer alıyor. Tottenham’ın Premier League’de oynayacağı sadece iki maç kaldı.


Kulusevski için yapılan anlaşma, 21 numaranın gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne gidilmesi halinde kalıcı olarak Tottenham oyuncusu olmasını sağlayacak bir madde içeriyordu. Bu madde geçerli olamayacağı için Spurs, sıfırdan pazarlık yapmak zorunda kalacak.


Ancak Corriere dello Sport'a göre Tottenham, Juventus'a Kulusevski için bir hamle yapmayacaklarını bildirdi.


Kulusevski için yapılan anlaşma, geçen yılın ocak ayında eski kulübü Juventus ile transfer görüşmeleri yapan eski sportif direktör Fabio Paratici tarafından sağlandı. Paratici'nin Kuzey Londra'dan ayrılması bir yana, kulübün gelecek sezonki teknik direktörünün kim olacağı ve Antonio Conte'nin geçen sezon ilk dörde girmeyi başardığı bir ön üçlü kullanıp kullanmayacağı da belirsiz.


Henüz 23 yaşında olan Kulusevski, geçen sezon Spurs'e geldiğinde büyük bir etki yarattı ve sadece 18 maçta 13 gol katkısı yaptı. Ancak bu sezon biraz daha zorlandı ve 28 maçta sadece ikisi gol olmak üzere sadece 8 kez skor katkısı yaptı.


Serie A'da şampiyon Napoli'nin ardından ikinci sırada yer alan Juventus, sezon ortasında aldığı ve daha sonra silinen puan silme cezasına rağmen gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek gibi görünüyor.


Kulusevski'ye Transfermarkt tarafından 55 milyon € değer biçiliyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bình luận


bottom of page