top of page

Lionel Messi Inter Miami’yi SeçtiBarcelona'ya sansasyonel bir geri dönüş yaparak “rüyasını” gerçekleştirmek yerine Inter Miami'ye transfer olan Lionel Messi, bu kararının gerekçesini açıkladı.


PSG, iki sezonun ardından Messi'nin sözleşmesinin sona erdiğini ve 30 Haziran 2023’te kulüpten ayrılacağını doğruladı. 35 yaşındaki oyuncu, İspanya'ya geri dönüp Barcelona'ya katılmak istediğini ancak kulübün FFP ile ilgili sorunları nedeniyle bunun giderek daha az mümkün hale geldiğini açıkladı.


Çarşamba günü, Lionel Messi’nin Barcelona yerine David Beckham’ın sahibi olduğu MLS ekibi Inter Miami ile anlaştığı açıklandı. Bu transfer, onun Camp Nou'ya geri dönmesini ve hatta Suudi Arabistan'da Cristiano Ronaldo ve Karim Benzema'ya katılmasını bekleyen futbol dünyasını şaşırttı.


Messi, Mundo Deportivo ve Sport'a şunları söyledi:


"Yıl boyunca Barça’yı destekledim. Ben de bir taraftarım. Xavi ile çok konuştuk, tartıştık ve her zaman fikir alışverişinde bulunduk.”


"La Liga'nın yeşil ışık yaktığını duydum ama gerçek şu ki Barça'ya dönmem için hala çok ama gerçekten çok şey eksikti. Oyuncu satmalarından veya maaşları düşürmelerinden sorumlu olmak istemedim, yorulmuştum.”


"Barça'ya dönmeyi çok istiyordum, o rüyaya inanıyordum. Ama iki yıl önce olanlardan sonra, geleceğimi başkasının ellerine bırakarak tekrar aynı duruma düşmek istemiyordum.”


Gerçekten de Messi'nin iki yıl önce PSG'ye katılmasının tek nedeni, Barcelona'nın onu yeni sezonda kadroya kaydettirecek parayı bulamamasıydı. Bu anı, açıkça Lionel Messi’nin zihnine ağır bir yük bindirmişti.


"Kendi kararımı vermek istedim ve bu yüzden Barça'ya dönüşüm olmadı. Çok istesem de olmadı. Barça'ya geri dönmüyorum, Inter Miami’ye gidiyorum."


Barça'ya dönme konusundaki nihai arzusu henüz gerçekleşmemiş olsa da Messi, Paris'te geçirdiği iki yıl boyunca olduğundan daha mutlu bir insan ve oyuncu olacağına inandığı MLS'de oynama olasılığı nedeniyle hala heyecanlı.


"Biraz gözlerden uzaklaşmak, ailemi daha çok düşünmek istediğim bir noktadayım. Kişisel düzeyde çok mutsuz olduğum ve bu tecrübeden zevk alamadığım iki yıl geçirdim.”


"Dünya Kupası'nı kazandığım dönem benim için muhteşem bir aydı. Ancak bunun dışında zor bir dönemdi. Neşeyi yeniden keşfetmek, ailemle, çocuklarımla, günden güne eğlenmek istiyorum.”

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Коментарі


bottom of page