top of page

Lionel Messi Serveti ReddettiLionel Messi'nin Suudi Arabistan kulübü Al-Hilal'den gelen 1,5 milyar € değerindeki teklifi reddettiği ve Inter Miami'ye imza atmayı tercih ettiği bildirildi.


Arjantinli oyuncu, çarşamba günü PSG ile sözleşmesinin sona ermesinin ardından David Beckham'ın sahibi olduğu MLS takımına katılacağını doğruladı. Ancak Al-Hilal, Lionel Messi'yi ikna etmek için son dakikada bir teklif daha yaptı.


COPE muhabiri Helena Condis'e göre Messi'ye sunulan anlaşma, sezon başına 500 milyon € kazanacağı üç yıllık bir kontratı içeriyordu.


Condis, "Al-Hilal son dakikada Messi için son bir atak yaptı." diye tweet attı. "Suudi Arabistan'dan ona 3 yıl için 1.5 milyar € teklif edeceklerdi. Sezon başına 500 milyon €."


Condis ayrıca Messi'nin Inter Miami'ye gitmeye karar vermesinin Suudileri "çılgına çevirdiğini", efsanevi futbolcunun Cristiano Ronaldo ve Karim Benzema gibi isimlerin yer aldığı; giderek büyüyen bir lige katılma teklifini kabul etmediği için şok olduklarını ve hayal kırıklığına uğradıklarını belirtti.


Başarısızlıkla sonuçlanan görüşmelerin ardından Al-Hilal'in; Messi'nin temsilcilerine, kendisini tarihin en zengin futbolcusu yapacak olan astronomik teklifin bir yıl sonra aynı seviyede olmayacağını belirttiği bildirildi.


Ancak Messi kararını netleştirdi. Suudi Arabistan, onun için hiçbir zaman olası bir adres gibi görünmedi. 35 yaşındaki oyuncu, Barcelona'nın bir "hayali" olarak kaldı. Messi, içinden geleni yapmak istediğini belirtti: Inter Miami'ye taşınmak.


Mundo Deportivo ve Sport'a verdiği röportajda, kulübün mali sorunları nedeniyle Barça'ya dönmenin mümkün olmadığını, bunun yerine kendisini hem bir insan hem de bir oyuncu olarak daha mutlu edeceğine inandığı bir yeri seçtiğini açıkladı.


Messi, "Spot ışıklarından biraz uzaklaşmak ve ailemi daha fazla düşünmek istediğim bir noktadayım." dedi. "Kişisel olarak o kadar mutsuz olduğum iki yıl geçirdim ki bundan hiç keyif almadım.”


"Dünya Kupası'nı kazandığımda muhteşem bir ay geçirdim ama bunun dışında benim için zor bir dönemdi. Neşeyi yeniden keşfetmek; ailemin, çocuklarımın ve günlük hayatın tadını çıkarmak istiyorum."

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page