top of page

Liverpool Yeni Sportif Direktör GetiriyorLiverpool, yeni bir sportif direktörü bu yaz Anfield'a getirerek cesur ve ileriye dönük bir adım atmak üzere.


Jürgen Klopp’un görev süresi boyunca transferlerin büyük bir kısmında kilit rol oynayan ve çok övülen Michael Edwards, Liverpool’daki rolünden ayrılalı 12 ay oldu. Onun yokluğunda görevi devralan Julian Ward, Ajax ile anlaşmasının ardından sezon sonunda Liverpool’dan ayrılmaya hazırlanıyor.


Liverpool'un Edwards'tan sonra yaptığı bazı hamleler bir kesim tarafından eleştirildi. Geçen yazın en önemli imzası olan Darwin Nunez, Premier League'de mücadele ederken Cody Gakpo ise, hücum hattını daha da güçlendirmek için Nunez’den aylar sonra imzaladı.


Fabrizio Romano, Wolfsburg'dan Jorg Schmadtke'nin Liverpool'daki görevi üstlenmeyi kabul ettiğini ve bu yaz transfer döneminden önce göreve başlayıp transfer sürecinde Jürgen Klopp ile birlikte çalışacağını bildirdi.


The Mail, Schmadtke'nin bir danışman olmayacağını doğruladı. Kırmızılar, bu yaz kapsamlı bir yeniden yapılanmaya yönelirken Schamdtke tam zamanlı olarak kulüpte görev alacak.


Schmadtke'nin transferlerle ilgili ilginç bir geçmişi var. Liverpool taraftarları hiç şüphesiz onun Wolfsburg'da yaptığı Wout Weghorst ve Xaver Schlager gibi satın almalara bakacaktır. Ancak yine de onun transfer sicilinde kayda değer bir leke de var.


Victor Osimhen, bir zamanlar Bundesliga kulübünün kadrosunda yer alıyordu. Geçirdiği kısır sezonun ardından 3.5 milyon € opsiyonla Charleroi'ye kiralık olarak katıldı. Sürecin sonunda Belçika kulübü, onu çok büyük bir karla Lille’e sattı.


The Telegraph, cumartesi günü Liverpool'un Schmadtke'ye yaklaşımını yazdığında onun "açık sözlü tarzına" ve "sağlam mizah anlayışına" atıfta bulundu.


Schmadtke, geçmişte bazı teknik direktörlerle ilişkilerinde zorluklar yaşadığını itiraf etti. Alman direktör, Kicker'a "Beni tekrar görmek ve benimle bir kahve ya da bira içmek isteyenler bile var. Sandığınız kadar büyük bir pislik değilim." dedi.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page