top of page

Manchester City, puan farkını arttırıyor.Premier Lig'de lider Manchester City, ikinci sırada yer alan Chelsea ile karşılaştı. Kevin De Bruyne'nin tek golüyle rakibini yenen City, en yakın rakibiyle puan farkını 13'e çıkarırken üst üste 12. galibiyetini aldı.


Pep Guardiola maç sonrası yaptığı açıklamada, bu galibiyetin önemli olduğunu ama hala Ocak ayında şampiyonluğu konuşmak için erken olduğunu söyledi. Guardiola, Chelsea maçı gibi hak edilmiş galibiyetlerin kendisini daha mutlu ettiğini söylerken Arsenal maçındaki performanslarından dolayı o galibiyeti hak ettiklerini düşünmediğini belirtti.


Guardiola, maçın futbolcusu seçilen De Bruyne'yi de kutlayarak birlikte elde ettikleri başarılara yenisini eklemek için onu daha da zorlayacağını söyledi.


Thomas Tuchel ise, özellikle savunma anlamında başarılı bir maç çıkardıklarını söylerken hücum anlamında daha fazla pozisyona girebileceklerini ve bütünsel olarak tutarlı bir oyun ortaya koyulması gerektiğini söyledi.Tuchel, kaçan pozisyonlar için takımı asla eleştirmediğini ama daha fazla pozisyon oluşturamamanın sorun olduğunu ifade etti. Tuchel ayrıca De Bruyne'nin bireysel performansının maçı etkilediğini de ekledi.


Manchester City, 22 Ocak cumartesi günü Southampton ile karşılaşacak.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page