top of page

Manchester City Rodri'nin sözleşmesini 2027 yılına kadar uzattı

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022Kulüpten yapılan açıklamayla İspanyol orta sahanın sözleşmesinin 2027 yılına kadar uzatıldığı belirtildi.


62 Milyon Euro Ödenmişti


2019 yazında Atletico Madrid’den 62 Milyon Euro bedelle takıma katılan 26 yaşındaki defansif orta saha 3 sezonda Maviler ile 2 Premier Lig, 2 Carabao Kupası, 1 Community Shield olmak üzere 5 kupa sevinci yaşadı.


İstikrarıyla Dikkat Çekiyor


Rodri, takıma katıldığı 2019/20 sezonundan itibaren 3 sezonda 151 maça çıkarak sezon başına 50,3 maç ortalaması yakaladı.


Neredeyse hiç sakatlanmaması da onun orta sahadaki yerini sağlamlaştırmasını sağlıyor.


Rodri, Manchester City forması giymeye başladığından beri sakatlık sebebiyle sadece 3 maça çıkamazken son 2 sezonda ise hiç maç kaçırmadı.


Golleri Dikkat Çekiyor


Son sezonunda Premier Lig’de 7 gol atan İspanyol, özellikle ceza sahası dışından attığı şutlarla tehlike yaratıyor.


Manchester City adına sezonun son maçında Aston Villa karşısında skoru 2-2’ye getiren golü atarak takımının geri dönüşünde önemli pay sahibi olmuştu.


Pep’in Prensi


26 yaşındaki orta saha, futbolculuk döneminde aynı pozisyonu oynayan teknik direktörünün, oyunu üzerinde önemli etkileri olduğunu düşünüyor.


“Pozisyonumda oynamış olmasından ötürü aklımdaki her şeyi anlaması çok güzel. Aramızdaki iletişim ve duygular da güzel. Kendisiyle çok güzel bir iletişimimiz, güzel bir atmosferimiz var ve birbirimizi anlıyoruz. İlk sezonumda gelişmem için çok üzerime düşmüştü ancak son bir buçuk yıldır beni daha çok kendime bıraktı, kendi anlayışımla oynamaya başladım. Birbirimize güven duyuyor olmamız güzel ve burada devam etme sebeplerimden biri.”


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentarer


bottom of page