top of page

Manchester United’ın Bütçesi 110 Milyon € OlacakManchester United, Katarlı milyarder Şeyh Jassim tarafından devralınsa bile bu yaz sadece 110 milyon € bir bütçeyle transfer yapmak zorunda kalacak.


Kırmızı Şeytanlar'ın şu anda satılık olduğu ve Katarlı Şeyh Jassim ile İngiliz milyarder Sir Jim Ratcliffe'in United’ı satın almak için yarıştığı bildiriliyor. Kulübün yeni sahibi kim olursa olsun United'ın bu yaz yeni oyunculara saçacak büyük meblağları olmayacak.


The Athletic'e göre Finansal Fair Play kısıtlamaları, Manchester United'ın 110 milyon €’luk bir bütçeyle yetinmek zorunda kalacağı anlamına geliyor ki bu da bazı rakiplerinin yeni oyuncular için harcayacağı paranın çok altında. Örneğin Chelsea, Todd Boehly'in geçen yaz kulübü satın aldığından beri yeni transferler için 600 milyon €’dan fazla para harcadı.


Transfer bütçesi hakkındaki bilgisi sorulduğunda Erik ten Hag ağzını sıkı tuttu:


"Benim bu konuda bir etkim yok ve bilmiyorum. Bildiğim tek şey Manchester United'ın taraftar kitlesi açısından dünyanın en büyük kulüplerinden biri olduğu.''


"Bu kulüp, dünyadaki en büyük kupalar için yarışmak zorunda. Yani Şampiyonlar Ligi, Premier League. Ancak futbolda kadro kurmak için paraya ihtiyacınız var çünkü günün sonunda başarılı olup olmadığınızı oyuncularınızın seviyesi belirliyor."


Ten Hag şöyle diyor: "Kadro kurmak için paraya ihtiyacınız olduğunu herkes bilir. Biz bunu bir proje olarak görüyoruz. Bir projede kadronuzu güçlendirirsiniz ve yenileme yaparsınız, böylece daha dengeli olursunuz ve genç oyuncular getirirsiniz.”


"Ama bence dünyanın en iyi takımlarını yenebileceğimizi zaten gösterdik ve kanıtladık. Bu yüzden evet, Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edebileceğimizi düşünüyorum."

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page