top of page

Manchester United’a Mbappe PlanıManchester United’ı satın almak için gün sayan Şeyh Jassim'in, teklifinin başarılı olması halinde yaz transfer döneminde Kylian Mbappe’nin de aralarında bulunduğu üç yüksek profilli yıldızı hedefleyeceği bildirildi.


Raine Group, şu anda Glazer ailesi adına Manchester United'ın kısmen ya da tamamen satışını yürütürken Sir Jim Ratcliffe ve Katarlı Şeyh Jassim kulübün mülkiyetini almaya niyetli.


Üçüncü teklifler geçtiğimiz cuma günü sunuldu ve Şeyh Jassim'in yaz transfer dönemi öncesinde kulübün yüzde 100 hissesini satın almak istediği bildirildi.


Katarlının teklifi başarılı olursa Manchester United'ın kadrosunu nasıl geliştireceğine dair planlarını şimdiden ortaya koyduğu bildirildi. Alman Bild gazetesinden Christian Falk'a göre, Şeyh Jassim; Kingsley Coman, Eduardo Camavinga ve tabii ki Kylian Mbappe ile sözleşme imzalamak istiyor.


Mayıs 2022'de Paris Saint-Germain ile kendisini en az 2024 yılına kadar Fransız ekibinde tutacak yüklü bir sözleşme imzalamasına rağmen Mbappe, geçtiğimiz yıl boyunca sürekli olarak Real Madrid'e yazılmıştı.


Ancak Şeyh Jassim, Manchester United'ın yeni sahibi olması halinde Mbappe’yi Manchester’a getirmeye niyetli.


Değeri 100 milyon €’nun çok çok üzerinde olan Mbappe, PSG'nin yıldız oyuncusunun düşük bir ücretle ayrılmasına izin vermesi pek olası olmadığından, herhangi bir potansiyel alıcıya bir servete mal olacak.


Şeyh Jassim'in Kingsley Coman ve Camavinga'nın da hayranı olması, Katarlı’nın kulübün başına gelmesi durumunda iki oyuncuya da teklif yapmasını beraberinde getirebilir.


Coman, bu sezon Bayern’de düzenli olarak forma şansı bulamadı ve Manchester’da ona sunulacak garanti ilk 11 fırsatı, Fransız oyuncuyu cezbedebilir.


Camavinga ise Real Madrid'e 2021/22 sezonunun başında transfer oldu ve o zamandan beri Bernabeu'da göz dolduruyor. Henüz sadece 20 yaşında olan eski Rennesli orta saha oyuncusunu Los Blancos'tan ayrılmaya ikna etmek için yüksek bir transfer ücreti ödemek gerekecek.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page