top of page

Manchester United ve Liverpool Menajerleri Taraftarlarını UyardıLiverpool ve Manchester United teknik direktörleri Jurgen Klopp ve Erik ten Hag; her iki kulübün taraftarlarını Münih hava felaketi, Hillsborough, Heysel felaketleri gibi olaylar hakkında tatsız tezahüratlar yapılmaması konusunda uyardı.


Pazar günü Anfield'da karşı karşıya gelecek ezeli rakiplerin menajerleri, "trajedileri hatırlatan tezahüratlara" son verilmesi çağrısında bulundu.


Maalesef günümüzde bazı taraftarların bu tip trajediler hakkında çirkin tezahüratlar yapması oldukça yaygın hale geldi.


Klopp, “şiddet değil tutku” dedi.


"Liverpool ve Manchester United arasındaki rekabetin bu kadar özel olmasının ana nedenlerinden biri, çok yoğun olması ve kimsenin bunu değiştirmek istememesi.”


"Gürültü istiyoruz, ortamın coşkulu olmasını istiyoruz ve atmosferin etkili olmasını istiyoruz. Bunun ötesinde bir şey istemiyoruz ve bu özellikle futbolda yeri olmayan tezahüratlar için geçerli.”


Manchester United Teknik Direktörü Erik ten Hag da bu durumun olmaması konusunda çağrı yaptı:


"Herhangi bir trajediyle bağlantılı olarak can kaybının puan kazanmak için kullanılması kabul edilemez ve buna son vermenin zamanı geldi. Sorumlular sadece kulüplerimizin itibarını değil, daha da önemlisi kendilerinin itibarını da lekeliyor.”


“Kendi adıma, oyuncularımız ve teknik ekibimiz adına taraftarlarımızdan pazar günü takımı desteklemeye; kulübümüzü doğru şekilde temsil etmeye odaklanmalarını istiyoruz."

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page