top of page

Mbappe Reklam Videosunda Yer Almasına İsyan EttiMbappe, PSG’nin yayınladığı reklam videosunda yer almasına tepki gösterdi.


Fransız yıldız, bir sonraki sezonun bilet tanıtımının yapıldığı bir reklam videosunda belirgin bir şekilde yer almak istemiyor.


Kylian Mbappe, PSG'yi bu yüzden eleştirerek "Burası Kylian Saint-Germain değil." dedi.


PSG’nin 75 saniyelik tanıtımında Kylian Mbappe’nin sözleri, fotoğrafları ve Parc des Princes'te oynarken çekilmiş görüntüleri büyük yer tutuyor.


Ancak Mbappe, PSG'nin kendisiyle yapılan röportajın içeriğinin nerede kullanılacağına dair bilgileri kendisinden gizlediğini iddia ediyor. Fransız yıldız röportajın, kulübün tanıtım günlerinden biri için kullanılacağını zannettiğini öne sürüyor.


Memnuniyetsizliğini Instagram'da paylaşan Mbappe; PSG yönetimini, taraftarlara gelecek sezon için bilet aldırmayı amaçlayan içeriklerde kendisini bu kadar öne çıkardığı için eleştiriyor.


Sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Kulübün 23/24 sezonu için yaptığı bilet yenileme kampanyasının tanıtım videosunda yer aldım. Yaptığım röportajın içeriği hakkında hiçbir zaman bilgilendirilmedim. Kulübün tanıtım gününde yapılan basit bir röportaja benziyordu. Yayınlanan bu videoya katılmıyorum.”


"İşte bu yüzden bireysel imaj hakları için mücadele ediyorum. PSG büyük bir kulüp ve büyük bir aile. Kesinlikle Kylian Saint-Germain değil."


Mbappe, sezonun başlarında 201. golünü atarak kısa süre önce PSG'nin tüm zamanlarının en çok gol atan oyuncusu oldu.


Mayıs 2022'de Real Madrid'e transfer olacağı konusundaki söylentilere rağmen PSG ile olan sözleşmesini 2025’e kadar uzatan Mbappe’nin, Paris’te aylık ortalama 4.5 milyon € kazandığı belirtiliyor. Buna karşın Mbappe'nin kulüpte mutsuz olduğu ve önümüzdeki yaz ayrılmak için bir hamle yapabileceği iddia ediliyor.


Kulübüyle 3 yıllık yeni bir sözleşmeye imza atan Mbappe’nin bu kadar kısa sürede ayrılmak istemesinin 3 ana nedeni olduğu bildiriliyor. Bunlardan biri, Mbappe'nin ileride tek forvet olarak oynamak istememesiyle ilgiliyken Fransız yıldız bu durumun değişeceğine dair güvence aldı. Yine de Mbappe, kulüp üst düzey bir forvet alana kadar ileride tek forvet oynamayı sürdürüyor.


Buna ek olarak gelen raporlar, Mbappe’nin sözleşme imzalamadan önce Neymar’ın satılacağına dair bir güvence aldığını ve takıma üst düzey bir stoper transferi yapılmasını istediğini aktarıyor.


PSG’nin eski yıldızı Zlatan Ibrahimovic, sezon başında Mbappe ile ilgili, “Kendini kulüpten daha önemli olduğu bir duruma soktu. Ancak asla bir kulüpten daha büyük olmamalısın çünkü değilsin." demişti.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page