top of page

Messi’ye 1.2 Milyar €’luk Teklif Var



Lionel Messi, Suudi Arabistan temsilcisi Al-Hilal ile yaklaşık 1 milyar €’nun üzerinde bir anlaşma imzaladı.


2022 Dünya Kupası şampiyonu olan Paris Saint-Germain forvetinin bu yaz Paris’ten ayrılacağı söyleniyor. Arjantinli oyuncuyla Şampiyonlar Ligi çeyrek finalini geçemeyen PSG’de taraftarların huzursuzluğu, kulübün son zamanları düşünüldüğünde en yüksek seviyede.


Messi’nin yanında Neymar da evinin önünde toplanan 100 taraftarın "Neymar, defol" sloganlarının ardından kulüpten ayrılmaya hazırlanıyor. PSG'nin "Ultras" taraftar topluluğu, sadece bu protestolarla sınırlı kalmayıp "parazit oyuncuları" eleştiren bir bildiri yayınladı.


Lionel Messi, geçtiğimiz günlerde kulüpten habersiz olarak aynı zamanda tanıtım elçisi olduğu Suudi Arabistan’a bir ziyaret gerçekleştirmiş ve bu yüzden PSG tarafından kadro dışı bırakılmıştı.


FootMercato'dan Santi Aouna; Messi'nin babası Jorge'nin, oğlunun dünyadaki en çok kazanan oyuncu olması için Suudi Pro Ligi'nden gelen bir teklifi kabul ettiğini iddia etti. Messi, sözleşmeyi kabul ederse iki yıl içinde şaşırtıcı bir şekilde 1.2 milyar € kazanacak.


Anlaşma aynı zamanda Messi'yi, halihazırda Al-Nassr ile Orta Doğu'da bulunan Cristiano Ronaldo ile tekrar buluşturacak.


Gelen haberlere göre Messi'nin hala Barcelona'ya dönmekle ilgilendiği ancak eski kulübünün mali durumuyla ilgili çekinceleri olduğu söyleniyor. Katalan ekibi, bu anlaşmayı finanse etmek için muhtemelen birden fazla oyuncuyu satmak zorunda kalacak.


Al-Hilal'in teklif ettiği sözleşmenin, Ronaldo'nun Al-Nassr'daki kontratının iki katı değerinde olduğu söyleniyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page