top of page

Newcastle United İtalyan Maestro’yu Takıma KatıyorEddie Howe'un takımda yarattığı devrim devam ederken Newcastle United, "yeni Andrea Pirlo'yu" takıma getirmeye hazırlanıyor.


Newcastle, son 12 ayda hızlı bir yükseliş yaşadı ve gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmaya hak kazandı. Şimdi ise kadrolarını güçlendirmek ve kendilerini bu seviyenin müdavimleri olarak kabul ettirmek istiyorlar.


İlginç bir şekilde, defansif orta saha Newcastle’ın geliştirmek istediği bir alan gibi görünüyor. Bruno Guimaraes, dünya standartlarında bir 6 numara olmasına rağmen Howe; Brezilyalı oyuncusunu ileriye taşımak istiyor.


Athletic'ten James Horncastle'a göre Newcastle United, AC Milan'ın yıldızı Sandro Tonali için 70 milyon € teklif etti.


Tonali, kariyerinde sık sık Andrea Pirlo ile kıyaslandı. İkisi de kariyerine Brescia'da başladı ve zarif orta saha stilleriyle övgü topladılar. Ancak Tonali, efsanevi oyun kurucudan biraz daha farklı bir oyuncu.


"The Athletic'in haberine göre Newcastle, bu yaz biri defansif diğeri çok yönlü olmak üzere iki orta saha oyuncusuyla sözleşme imzalamayı umuyor. Ayrıca bir forvet, bir stoper ve bir de bek arıyorlar."


Chelsea'nin de Tonali ile ilgilendiği söyleniyor. Orta saha oyuncusunun sözleşmesi 2027'ye kadar devam ediyor.


Newcastle ayrıca orta saha üçlüsünde daha hücumcu bir seçenek olarak James Maddison ile de ilgileniyor.


Tonali'ye Transfermarkt tarafından 50 milyon € değer biçiliyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page