top of page

Neymar Manchester United İle GörüşüyorFransa kaynaklı bir habere göre Manchester United, Neymar'ı Old Trafford'a getirmek için görüşmelerde bulunuyor. Anlaşmada Manchester United’ın Brezilyalı yıldızı Casemiro da rol oynuyor.


Neymar, 2017'de Paris Saint-Germain'e katıldığında dünyanın en pahalı oyuncusu oldu. Buna karşın UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki başarısızlıklar ve taraftarlarla yaşanan gerilimlerle Brezilyalı için işler kötü gitti. Son zamanlarda evinin önünde toplanan 100 taraftar "Neymar, defol" sloganları atarken PSG'nin "Ultras" taraftarları topluluğu ise "parazit oyuncular" ifadeleriyle eleştirel bir bildiri yayımladı.


31 yaşındaki oyuncu, Lille'e karşı alının 4-3'lük galibiyette ayak bileğini sakatladığı için şubat ayından bu yana PSG forması giyemedi. Taraftarların, PSG'nin süper yıldızlarına yönelik öfkesinin ardından bu maç onun Fransa'daki son maçı gibi görünüyor.


Fransız L'Equipe'e göre Brezilyalı oyuncu, son 12 ayda Brezilyalı oyuncular Casemiro ve Antony'yi kadrosuna katan Manchester United’a gitmek için yaptığı görüşmeleri ilerletti.


Üstelik Casemiro'nun, Brezilya milli takımından arkadaşı olan Neymar’a Manchester United’da Erik ten Hag’ın inşa ettiği projeyi anlattı ve onu ikna etmeye çalıştığı bildirildi. İkili, Brezilya'nın son iki Dünya Kupası kadrosunda da yer aldı ve birbirlerini neredeyse 10 yıldır tanıyorlar.


Neymar, gelecek sezon muhtemelen UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yer almakla ilgilenecek olsa da Manchester United bu şansı yakalamaya çok yakın. Öte yandan süper yıldızın Erik ten Hag ile çalışıp çalışmak istemeyeceği ise ayrı bir konu.


Hollandalı teknik direktör, yeterince baskı yapmadığına inanarak Cristiano Ronaldo'yu kadrosundan çıkarmışken Neymar da PSG'de iş ahlakının yeterli düzeyde olmaması sebebiyle eleştirildi. United'ın bu yaz takımda düzeltmesi gereken pek çok alan var ve sezonun yıldızı Marcus Rashford sol kanatta oynamayı tercih ediyor. Haliyle bu pozisyonda başka bir oyuncu için bariz bir yer olmayabilir.


Üstelik Manchester United’ın, kadrodaki yaş ortalamasının yüksek olması gibi bir sorunu var. Takımda 30 yaş sınırlarında birçok oyuncu varken 25 yaşın altındaki Mohammed Kudus veya Gonçalo Ramos’u transfer etmek yerine Neymar’ı tercih etmek mantıksız olabilir.


Neymar’a, Transfermarkt tarafından 70 milyon € değer biçiliyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page