top of page

Ousmane Dembele PSG YolundaBarcelona'nın kanat oyuncusu Ousmane Dembele'nin, önümüzdeki birkaç gün içinde Paris Saint-Germain'e imza atması ve milli takımdan arkadaşı Kylian Mbappe'nin yerine geçmesi bekleniyor.


Dembele, Neymar'ın PSG'ye gitmesinin ardından 2017 yılında Borussia Dortmund'dan Barcelona'ya imza attı. Camp Nou'daki ilk yılları sakatlıklar nedeniyle kesintiye uğradı ancak Xavi yönetiminde önemli bir oyuncu haline geldi ve 2022'de iki yıllık yeni bir sözleşme imzaladı.


Dembele’nin sözleşmesi, önümüzdeki yaz sona erecek ve bu ayın sonundan önce 50 milyon € karşılığında ayrılmasına izin veren bir serbest kalma maddesi var.


Lionel Messi'nin çoktan ayrılmış olması ve Mbappe'nin geleceğinin belirsiz olması nedeniyle PSG, bu maddeyi aktif hale getirmeye hazırlanıyor. Her iki ayağını da rahatça kullanabilen ve her iki kanatta da görev yapabilen 26 yaşındaki oyuncu, yakında Paris’te futbol kariyerine devam edebilir.


Dembele, PSG'de değişikliklerin yaşandığı bir yaz döneminde, Barcelona'dan eski patronu Luis Enrique ile bir araya gelecek.


Marco Asensio, Manuel Ugarte, Lucas Hernandez, Cher Ndour ve Lee Kang-in bu transfer döneminde Fransız şampiyonu için imza attı ancak Mbappe yine de takımdan ayrılabilir.


Fransız forvet, Suudi Arabistan'dan gelen büyük teklifin ardından kulüple yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle yedeklerle antrenman yapıyor ancak sözleşmesinin son yılına girerken sadece Real Madrid'e transfer olmakla ilgilendiğine inanılıyor.


PSG, Mbappe'nin bu yaz bir ücret karşılığında ayrılmasını ya da yeni bir sözleşme imzalamasını istiyor. ESPN'e göre bu hamle sezonun ilerleyen dönemlerinde tamamlanabilir.

1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 Comment


The landscape of criticism is evolving, challenging traditional game reviews. When I was a student, I often required assistance with writing assignments. If you're passionate about gaming and want to explore new perspectives, consider checking out educibly.com for thought-provoking insights and analyses. It's a valuable resource that can help you navigate the changing world of game criticism.


Like
bottom of page