top of page

Premier Lig Başkanı Gary Hoffman Görevinden Ayrılıyor!Nisan 2020'den beri başkanlık görevini sürdüren Gary Hoffman'ın, ocak ayında başkanlığı bırakacağı açıklandı.


61 yaşındaki Gary Hoffman, Newcastle United'ın satışı sonrası yoğun tepkilere maruz kalmıştı. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın da içinde bulunduğu konsorsiyumun geçtiğimiz aylarda Newcastle United'ı satın alması sonrası tepkiler gösterilmişti.


Hoffman,son iki sezonda Premier Lig'e liderlik etmenin harika bir ayrıcalık olduğunu belirterek yeni başkanın bir sonraki heyecan verici aşamada ligi yönlendirmesine izin vermek için kenara çekilme kararı aldığını söyledi.


Uluslararası Af Örgütü, Suudi Arabistan bağlantılı çok sayıda insan hakları sorunu varken bu satışın yapılmaması için Premier Lig yönetimine defalarca çağrıda bulunmuştu. Konsorsiyumun ortaklarından Amanda Staveley ise içinde olduğu konsorsiyumun Suudi Arabistan ile bir bağlantıya sahip olmadığını açıklamıştı.


Hoffman, Newcastle United'ın satış detaylarını kamuoyu ile geç paylaşmakla suçlandığı gibi yine geçmiş dönemde hayata geçirilmek istenen Avrupa Süper Ligi projesinin de girişimcilerinden olduğu iddia edilmişti.


Yine Gary Hoffman'ın başkanlığını yaptığı, İngiltere merkezli internet bankacılığı şirketi Monzo Bank'ın, kara para aklama iddiasıyla soruşturma altında olduğu öğrenildi.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page