top of page

Premier Lig'de Covid-19 Vakaları Artıyor
Geçtiğimiz hafta artan Covid-19 vakaları nedeniyle Brentford-Manchester United maçı başta olmak üzere İngiltere'de 3 maç ertelenmişti.


Cumartesi günü Premier Lig'de Brighton ile karşılaşacak olan Manchester United, yeni pozitif vakaların çıktığını bildirdi. İngiltere'de Omicron varyantının artmasından dolayı Premier Lig yönetimi, 9 Aralık'tan itibaren kulüplerden sosyal mesafe kurallarını ve maske kullanımına dikkat etmelerini içeren acil eylem planını tekrar uygulamasını istedi.


Diğer yandan dün oynanan Brighton-Wolherhampton maçının ardından açıklamalarda bulunan Brighton Teknik Direktörü Graham Potter, maçtan önce kulüpte çıkan vakalar nedeniyle erteleme başvurusu yaptıklarını ve maçın buna rağmen oynandığını söyledi. Potter, önemli oyuncuları olmadan çıktıkları maçta bu durumun daha ne kadar devam ettirileceği konusunda endişeleri olduğunu açıkladı.


Brentford Teknik Direktörü Thomas Frank ise, kulüpte oyuncular ve personel dahil 13 vakanın yaşandığını söyleyerek gelecek hafta oynanacak lig ve kupa maçlarının ertelenmesi gerektiğini açıkladı. Frank, bir hafta süreyle erteleme yapılırsa kulüp ve personellerin detaylı kontrollerinin sağlanacağını, temizlik önlemlerinin daha rahat uygulanacağını böylece Boxing Day takviminin sorunsuz geçeceğini ifade etti.


Premier Lig'de 13 Aralık itibariyle takımlar toplam 42 vaka bildirdi. Bu sayı, 2020 Mayıs ayından beri yaşanan en büyük haftalık artış oldu. Premier Lig yönetmeliğine göre ise bir kulübün kadro listesinde 14 veya daha fazla kişi olması durumunda erteleme yapılmadığı biliniyor. Lig yönetiminin ise hem bu maddeyi gözden geçirdiği hem de yeni yönetmelikler üzerinde tartıştığı söyleniyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page