top of page

Premier Lig'de Maçlar Ertelenmeye Devam Ediyor


Liverpool-Leeds United ve Watford-Wolverhampton maçlarının ardından Burnley-Everton maçı da ertelendi. Geçtiğimiz gün Everton tarafından yapılan erteleme başvurusu reddedilmişti. Kararı tekrar gözden geçiren Yönetim Kurulu, daha fazla zarar vermemek adına maçı ertelediğini açıkladı.


İngiltere'de Boxing Day haftasında şimdiden üç maçın ertelenmesi takvimin sağlıklı bir şekilde uygulanması adına riskler barındırıyor. Geçtiğimiz haftalarda birçok kulüp teknik direktörü bu şekilde ligin devam etmesini uygun bulmamış ve Premier Lig Yönetimi'ni alınan kararlardan dolayı eleştirmişti.


Pep Guardiola ise yaptığı açıklamada oyuncuların Premier Lig'i protesto edip olası bir grev başlatabileceklerini söylerken, Tottenham patronu Antonio Conte ise Premier Lig ile yapılan toplantının zaman kaybı olduğunu çünkü karşı tarafın zaten kararları aldığını ve sanki duvara konuşuyormuş gibi hissettirdiklerini belirtti.


Premier Lig'de şimdiden üç maçın ertelenmiş olması ve vakaların artma olasılığı, Boxing Day haftasının sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını zorlaştırıyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page