top of page

Premier Lig Yönetimi Maçların Devam Etmesini İstiyorPremier Lig'de artan Covid-19 vakalarına rağmen yönetim, bugün alacağı toplantıda maçların devam etmesinden yana bir tavır ortaya koyacak.


Wolherhampton-Chelsea maçının ardından açıklamalarda bulunan Chelsea Teknik Direktörü Thomas Tuchel ise maçların devam etmesinin büyük risk taşıdığını söyledi. Tuchel, oyuncuları korumaktan bahsedildiğini ama bu şartlarda bunun pek mümkün olmadığını söylerken, bir sonraki testlerde kulüpte daha fazla pozitif vaka sayısı görülmesinin kendisini şaşırtmayacağını belirtti.


Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp ise, takımın çok fazla oyuncudan yoksun olduğunu ve bu şartlarda yeni isimlerin de ekleneceğini söyleyerek maçların oynanmasının riskli olduğunu ve zorlanmaması gerektiğini açıkladı. Klopp ayrıca erteleme kararlarının %100 sonuç getirmeyeceğini çünkü ilerleyen zamanda zaten yoğun olan maç takviminin iyice sıkışacağını söyledi.


Arsenal Teknik Direktörü Mikel Arteta ise eğer yetkililerin maçların devam etmesi gerektiğine dair bir karar almaları durumunda buna sayı duyup devam edeceklerini ama herkes için adil bir ortam oluşturulması gerektiğini söyledi.


Birçok kişi Premier Lig gibi büyük bir organizasyonun bu konuda şeffaf bir açıklama yapmasını ve kuralların net bir şekilde belirtilmesi gerektiğini söylüyor. Özellikle geçen hafta Aston Villa-Burnley maçının başlama saatinden sadece 2 saat önce iptal edilmesinin skandal bir karar olduğu ve bu konuda daha erken karar alınması gerektiği vurgulanıyor.


Premier Lig Yönetimi toplantısı sonrasında takımlar da kaptanlarla beraber durumu değerlendirmek üzere ayrı bir toplantı alacak.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page