top of page

PSG’de Taraftar ve Kulüp Arasında Kriz ÇıktıLionel Messi, Neymar ve PSG yönetimi, çarşamba günü taraftarların güçlü protestolarıyla karşı karşıya kaldı ve taraftarlar, "abartılan oyuncuları" eleştirerek yönetim kurulunu istifaya çağırdı.


Başlangıçta kulübün Boulogne'daki genel merkezinde başlayan protestoyu PSG Ultras grubu Collectif Ultras Paris (CUP) düzenledi. Yaklaşık 400 taraftar, kulübün gidişatından duydukları memnuniyetsizliği vurgulamak için işaret fişekleri yakıp pankartlar açtı.


Bir pankartta “PSG, sen kimsin, nereye gidiyorsun? Beni duyuyor musun?" yazıyordu.

Protestolar sırasında Messi, Neymar ve teknik direktör Christophe Galtier gibi isimler aleyhine tezahüratlar yapıldı. Ayrıca CUP’ın görüşme talep ettiği PSG Başkanı Nasser Al Khelaifi de eleştirilerden payına düşeni aldı.


Öte yandan bir grup PSG taraftarı, sözleşmesi 2027 yazına kadar devam etmesine rağmen Neymar'ın evinin önünde durup tezahüratlar yaparak Brezilyalı oyuncunun kulüpten ayrılmasını talep etti.


Olayların sonucu olarak PSG, kulübün antrenman sahası Camp des Loges'ta güvenliği artırdı ve oyuncular, evlerinin dışına ekstra koruma aldı.


Protestolar, Messi'nin kulüpten izinsiz olarak Suudi Arabistan'a gitmesinin ardından PSG tarafından Arjantinli yıldızın kadro dışı bırakılmasının ardından geldi. Taraftarlar bu sezon Parc des Princes'te Messi ve Neymar'ı birkaç kez protesto ettiler. Buna rağmen CUP, protestoların kulüpteki daha geniş bir sorunla ilgili olduğunu açıkladı.


CUP, çarşamba günü yaptığı açıklamada, "küresel vizyondan yoksun kadro mühendisliğini", "abartılan oyuncuları" ve "paralı askerler" diye tabir edilen transferlerle birlikte yüksek bilet fiyatlarını eleştirdi. Kulübün gidişatından açıkça hoşnutsuz olan açıklama, aynı zamanda kulübün gelecekte Parc des Princes'ten uzaklaşacağına atıfta bulundu. Ayrıca sahiplerin odak noktasının, ticari genişleme değil; futbol olması gerektiği öne sürüldü.


"QIF (Katar Yatırım Fonu), bir futbol kulübü satın aldınız... Futbol oynayın!"


Buna karşın kulüp, taraftarların eylemlerine tepki göstererek “Paris Saint-Germain, çarşamba günü küçük bir grup tarafından yapılan tahammül edilemez ve aşağılayıcı eylemleri en güçlü şekilde kınıyor." şeklinde bir açıklama yaptı.


“Görüş farklılıkları ne olursa olsun, hiçbir şey bu tür eylemleri haklı çıkarmaz. Kulüp; oyuncularına, teknik ekibine ve bu tür utanç verici davranışlarla hedef alınan herkese tam destek veriyor."

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page