top of page

PSG yeni teknik direktörünü arıyor.Son Fransa Ligue 1 şampiyonu Paris Saint Germain, önümüzdeki sezon takımı emanet edeceği yeni teknik direktörünü arıyor.


ESPN’e göre Paris Saint Germain, kulübü haftalar öncesinde Fransa Ligue 1 şampiyonluğuna ulaştıran Arjantinli teknik direktör Mauricio Pochettino ile yollarını ayırdı.


Kylian Mbappe Karar Verici Rolünde


2022 – 2023 transfer sezonunun açılmasıyla birlikte tüm dünyada gündemin bir numaralı maddesi Fransız yıldız Kylian Mbappé’nin transferiydi.


2021 – 2022 sezonunun sonunda Paris Saint Germain ile sözleşmesi sona eren 23 yaşındaki yıldızın, Real Madrid’e imza atması bekleniyordu.


Buna karşın Kylian Mbappé, Paris Saint Germain ile sözleşme uzattı ve Fransa’da kaldı. Bu anlaşmanın ardından kulüp ile oyuncunun imzaladığı sözleşmeye dair birtakım iddialar gündeme geldi.


Kylian Mbappé’nin Paris’te kalmak için imza parası olarak yaklaşık 300 milyon euro ücret aldığı ve 2025 yılına kadar senelik 100 milyon euro kazanacağı iddia edildi. Bunun yanında özellikle İspanyol medyası ve Fransız kaynaklar, kulübün tüm karar aşamalarında Kylian Mbappé’ye söz hakkı verdiğini belirtti.


Fransız yıldız ile imzalanan sözleşmenin ardından Mbappé ile anlaşmazlık yaşadığı bilinen Mauricio Pochettino ve kulübün sportif direktörü Leonardo’nun ayrılıkları ise iddiaları güçlendirdi.

Leonardo’nun yerine Paris Saint Germain sportif direktörlüğüne, Kylian Mbappé ile AS Monaco’da birlikte çalışmış olan Luis Campos getirildi.Teknik Direktör Seçenekleri Belli Oldu


Yeni sportif direktörüyle birlikte Paris Saint Germain’in teknik direktör adayları da belli oldu. İddialara göre Fransız kulübü, gelecek sezon takımın başına geçmesi için 3 adayı öncelikli olarak değerlendirme kararı aldı.


Bu adaylar arasında başı çeken ismin Fransız teknik direktör Zinedine Zidane olduğu aktarılmıştı. Teknik direktörlük kariyerinde daha önce yalnızca Real Madrid’te çalışan Zinedine Zidane, İspanyol kulübü ile üst üste 3 UEFA Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu yaşayarak tarihte bunu başaran ilk ve tek teknik direktör olmuştu.


The Athletic’ten Adam Crafton’un haberine göre Paris Saint Germain’in ilgisine karşın Zinedine Zidane’ın teklife ret cevabı verdiği belirtildi.


Crafton, Zinedine Zidane’ın FIFA Dünya Kupası sonrasında Fransa Milli Futbol Takımı’ndan teklif beklediğini iletti.


Zidane’den ret cevabını alan Paris Saint Germain, talkSPORT’un iddialarına göre Jose Mourinho’yu da ciddi şekilde düşünüyor.


Roma’nın başında geçtiğimiz haftalarda UEFA Konferans Ligi’ni kazanan Portekizli çalıştırıcının gündeme gelmesinde, Portekizli sportif direktör Luis Campos’un etkili olduğu belirtiliyor.

Bu iki isim ile anlaşma sağlanamaması halinde Paris Saint Germain’in yeni teknik direktörünün, geçtiğimiz sezon OGC Nice’te çalışan Christophe Galtier olması bekleniyor.


L’Equipe’in iddiasına göre Luis Campos ile 2020 – 2021 sezonunda LOSC Lille’de şampiyonluk yaşayan Christophe Galtier, transferin gerçekleşme ihtimalinin en güçlü olduğu aday konumunda yer alıyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page