top of page

“Salah Tüm Zamanların En İyilerinden”Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, cumartesi günü Anfield'da Brentford'a karşı galibiyet golünü atan Mısırlı yıldız Mohamed Salah'ı, “tüm zamanların en iyilerinden” olarak tanımladı.


Salah'ın ilk yarıda attığı gol, Kırmızılar için Anfield'da kaydettiği 100. gol olurken Mısırlı yıldız bu sezonki gol sayısını ise 30’a çıkardı.


Eski Roma forveti, Anfield'daki son dokuz maçında da gol attı. Brentford maçındaki gol ayrıca, Liverpool’un gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde yer alma umutlarını da canlı tuttu ve 1-0’lık galibiyeti getirdi.


Maçın ardından konuşan Klopp, Salah'ın hak ettiği övgüyü almadığını ima etti.


Sky Sports'a konuşan Liverpool Teknik Direktörü, "Onun durduğunu göremiyorum, bu onun doğası. Gol atmak için bu arzuya sahip olmalısınız. İnsanlar onun kaç tane gol attığını unutuyor, çok sık skor yapıyor.”


"Birkaç yıl sonra bir stüdyoda bir futbol bilgini olarak oturduğunda, Herkes onun ne kadar iyi bir futbolcu olduğunu anlayacak. Birçok insan hala oynarken oyuncuları takdir etmiyor. Bizim için bu açık; o, tüm zamanların en iyilerinden."


Klopp, daha sonra BBC Radio Five Live'a verdiği demeçte ise "Mohamed Salah'ın özel olduğuna dair hala kanıta ihtiyacı olan varsa bunu bilemem. Ancak Liverpool'da kimse için durum böyle değil." dedi.


"O tüm zamanların en iyilerinden biri. Şimdi sadece gol atma arzusu olan dünya çapında bir oyuncu. Üstelik savunmadaki görevleri için de çok çalışıyor. Hepimiz biliyoruz ki bazı dünya çapındaki oyuncular bunu yapmak zorunda değil ama o, bunu yapıyor.”

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page