top of page

Solskjaer:''Manchester United için en iyisini istiyorum.''
Dün oynanan Manchester derbisinin kazananı maviler oldu. Old Trafford'da 2-0 kaybedilen Manchester City maçı sonrası açıklamalarda bulunan Ole Gunnar Solskjaer, takımı için en iyisini istediğini söyledi.


Son 6 Premier Lig maçından sadece 1 galibiyet elde edebilen Manchester United'da büyük düşüş devam ediyor. Teknik direktör Solskjaer ise takımın geçtiğimiz sezon sonundaki performansına geri dönmesi için çalışacaklarını söyledi. Solskjaer,taraftarların yüksek bir beklenti içine girdiğinin farkında olduğunu ve takımın bu beklentiye cevap verecek kaliteli oyunculardan oluştuğunu belirtti. Tottenham maçını farklı bir sistemle kazandıklarını fakat hala daha agresif bir oyun ortaya koymak için uygun modeli oluşturamadıklarını ekledi.


United efsanesi Roy Keane ise, Liverpool yenilgisinden daha kötü hissettiğini söyleyerek City'nin resmen sahada United ile dalga geçtiğini ifade etti. Solskjaer'in kulübe geldiği ilk andan beri baskı altında olduğunu ve bunu kaldıramayacağını söyleyen Keane, United'ın kötü bir konumda olduğunu ve bunu değiştirebilecek isimler arasında Solskjaer'in büyük bir soru işareti olduğunu söyledi.


Gary Neville:'' Yönetim Antonio Conte'yi hiç düşünmedi.''


United'ın bir diğer efsane ismi Neville ise geçtiğimiz haftalarda taraftarların Conte'yi takımın başında görmek istediklerini fakat yönetimin böyle bir düşüncesi olmadığını söyleyerek, Solskjaer'in lig devam ederken görevden alınmayacağını tekrarladı.

Neville aynı zamanda Ole'nin baskı altında olduğunu hatırlatarak daha donanımlı ve cesur bir teknik ekibe ihtiyacı olduğunu belirtti.


Pep Guardiola:'' Oyuncularım birer sanatçı!''


Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola maç sonunda yaptığı açıklamada, oyuncularına sürekli iltifatta bulunmak istediğini ve onların birer sanatçı gibi oyun sistemlerini sahaya yansıttığını söyledi. United'ın kontra ataklarla büyük tehlike oluşturacaklarını söyleyen Guardiola, oyun planlarıyla bunu engellediklerini ve maçı istedikleri gibi bitirdiklerini ifade etti

.

Chelsea'ye yakın olmak için fazla puan kaybedemeyeceklerini bildiklerini belirten Guardiola, altı büyük maçta iyi bir performans ortaya koyduklarını açıkladı.


Manchester City, lider Chelsea'nin üç puan gerisinde ikinci sırada yer alırken, beşinci sıradaki Manchester United zirvenin dokuz puan ardında bulunuyor.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page