top of page

Southgate: ''Jadon Sancho'nun zamana ihtiyacı var.''


Geçtiğimiz yaz Borussia Dortmund'dan 73 milyon sterlin karşılığında Manchester United'a transfer olan İngiliz oyuncu, henüz skora katkı sağlayamadı.

Dünya Kupası eleme maçları için İngiltere Milli Takım kadrosuna dahil edilen oyuncuya destek Gareth Southgate'den geldi.Sancho'nun performansının sürpriz olmadığını ve hala zamana ihtiyacı olduğunu belirten Southgate, Premier Lig'e adapte olma konusunda yardıma ihtiyacı olursa oyuncusuna destek vermeye hazır olduğunu ifade etti.
''Şu an kadroya çağrılmasına yeterli performansı göstermediğini kabul ediyorum. Bundesliga ile Premier Lig arasında büyük bir fark var, ona yatırım yapıyoruz ve daha yüksek bir seviyeye geleceğine inanıyoruz.''
Southgate, doğru zamanda doğru mesaj vermenin oyuncuları kazanmak için önemli olduğunu vurgularken, Sancho'nun yanında olduğumuzu hissetmesine ihtiyaç duyduğunu belirtti. Euro 2020 finalinde penaltıyı kaçıran üç oyuncudan biri olan Sancho, ülkesinde tepki gördüğü kadar destek mesajları da almıştı.

İngiltere I grubunda 16 puanla liderliğine devam ediyor. 9 Ekim'de Andorra'ya konuk olacak olan Three Lions, 12 Ekim'de Macaristan ile Wembley Stadyumu'nda karşılaşacak.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page