top of page

Sportif Direktör Michael Edwards, Liverpool'dan Ayrılıyor.



Liverpool Sportif Direktörü Michael Edwards, sezon sonunda takımdan ayrılıyor. Edwards, 2016 yılından beri bu görevi sürdürüyor. Liverpool'un yeni sportif direktörü ise Edwards'ın yardımcılığını yapan Julian Ward olacak.


Liverpool, Edwards'ın sözleşmesini uzatmak için geçtiğimiz aylarda ikna etmeye çalışsa da kulüp tarihinin ilk sportif direktörü kesin kararını verdi. Kulübe kazandırdığı yıldız isimlerle Liverpool'un yıllar sonra gelen şampiyonluğunda önemli bir rol oynayan Edwards, bugüne kadar Virgil Van Dijk,Mohammed Salah,Sadio Mane ve Alisson gibi yıldız isimleri kadroya katmıştı. Kulübe aldığı oyuncular kadar satılan isimlerden de büyük kazanç elde eden Michael Edwards,Rhian Brewster,Dominic Solanke ve Jordon Ibe gibi isimlerden 57,5 milyon sterlin elde ederek Klopp'un daha fazla transfer bütçesi kazanmasına yardımcı oldu.


Philippe Coutinho için Barcelona ile 142 milyon sterlinlik bir anlaşma yapması da Edwards'ın yeteneklerini konuşturduğu bir başka hamleydi.


Kulübün yıldız isimlerinden çoğunun sözleşmesi 2023 yılında sona eriyor.Çoğu ismin otuz yaşına girecek olması da takımın yakın tarihte ciddi hamleler yapabileceğini gösteriyor. Salah,Firmino ve Mane 2023 yılında sözleşmesi bitecek isimler arasında yer alıyor.


Michael Edwards, Klopp ve yerine geçecek olan Julian Ward'ın çok iyi ilişkileri olduğunu ve Liverpool'a daha fazla başarı getireceklerine inandığını söyledi. Edwards'ın bu sözlerine karşılık Klopp, sportif direktörünün hemen ayrılmadığı için şanslı olduğunu ve hala geçirecek değerli

zamanları olduğunu ekledi.


Newcastle United'ın Michael Edwards'a ilgisinin olduğu biliniyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page