top of page

Steven Gerrard Yeniden Premier Lig'de!


Aston Villa, 41 yaşındaki teknik direktör ile sözleşme imzalandığını duyurdu. Steven Gerrad'ın teknik direktörlüğünü yaptığı Rangers, geçtiğimiz sezon Celtic'in 9 sezonluk şampiyonluk üstünlüğüne son vermişti.


20 Kasım'da Brighton ile ilk maçına çıkacak olan Gerrard, büyük bir tarihi olan Aston Villa'ya geldiği için gurur duyduğunu söyledi. Aston Villa, Rangers'a 4 milyon sterline yakın tazminat ödeyecek.

Aston Villa CEO'su Christian Purslow, Gerrard'ın hırsı,felsefesi ve değerlerinin Aston Villa ile benzerlik taşıdığı için mutlu olduğunu belirtti. Purslow, Liverpool'da genel müdür olduğu dönemde Steven Gerrard ile iyi ilişkiler kurmuştu.


Eski Liverpool oyuncusu Jamie Carragher, anlaşmanın her iki taraf için de iyi olduğunu ama Gerrard'ın Premier Lig'de böyle bir başlangıç yapmasının harika olduğunu söyledi. Zamanlama nedeniyle zor bir karar olduğunu düşünen Carragher, özellikle Rangers ile ikinci şampiyonluk için Gerrard'ın istekli olduğunu aktardı. Sezon ortasında takımın başına geçmesinin zorluk yaşatacağını söyleyen eski futbolcu, Premier Lig'e geçiş yapmak için Gerrard'ın bunu bir sorun olarak görmeyeceğini de belirtti.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page